אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל הביג דאטא ב-SAP ישראל: "ניתוח ממוחשב של נתונים עומד לשנות את פני הספורט" צילום: צביקה טישלר

מנהל הביג דאטא ב-SAP ישראל: "ניתוח ממוחשב של נתונים עומד לשנות את פני הספורט"

שמוליק סיטון תיאר בוועידת "כלכליסט" את המהפכה שייצרה אפליקציית "SAP ספורט 1" - החל מסקאוטינג, דרך בניית תוכניות אימון לשחקנים ועד לקשר עם אוהדי הקבוצה. "באיירן מינכן לדוגמה עושה שימוש יפה בתוכנה שלנו"

29.11.2016, 13:14 | תומר הדר

"ספורט הוא משהו שתמיד רצינו לתקוף, אך לא ידענו כיצד, לכן יצרנו קשר עם צמד התאחדויות כדורגל ויצרנו איתן את החדשנות שאפשרה בניית מוצר שנקרא SAP ספורט 1", כך אמר היום (ג') שמוליק סיטון, מנהל תחום ביג דאטא - ב-SAP ישראל בוועידת Mind the data של "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

סיטון המשיך: "למעשה העשרנו את המידע ביכולות ניתוח וידאו, סרטים ונתונים. כך אפילו ארגוני ספורט חובבים יכולים לעשות שימוש בטכנולוגיה. ראשית הינו חייבים להבין כיצד נראה עולמו של המאמן הראשי וכך יכולנו לתת לו כלים לאנליטיקה בזמן אמת. מאמן יכול להגיע למשחק עם אייפד ולבצע ניתוח איזה שחקן להעלות למגרש ואיזה להוריד".

"מיפינו גם את הסקאוטינג, רכש שחקנים, שהם נכס לכל קבוצה. להנהלת הקבוצה בנינו יכולת איסוף מידע מגורמים שונים, אפילו רשתות חברתיות. אנחנו יודעים מתי שחקן ייצא לערב בילוי למשל. בנוסף, המערכת נותנת המלצות כיצד לבנות תכנית אימון מסודרת ומאפשרת גם לימוד עצמי, יתכן שתכנית אימון של קבוצה תשתנה באמצע, כי כך קובעת התוכנה. מעבר לכך, בנינו יכולת על פיזיולוגיית השחקן-תיק רפואי שאומר מה השחקן יכול להפיק מעצמו מבחינת פציעות וכושר", מדגיש סיטון.

שמוליק סיטון. "זה עומד לשנות את פני הספורט", צילום: צביקה טישלר שמוליק סיטון. "זה עומד לשנות את פני הספורט" | צילום: צביקה טישלר שמוליק סיטון. "זה עומד לשנות את פני הספורט", צילום: צביקה טישלר

 

"באיירן מינכן עושה שימוש יפה בתוכנה שלנו"

"תוך כדי משחק אנו אוספים מיד, אנו יודעים מה אוהד כותב בזמן משחק, מה יכולת השחקן בזמן אמת, וכך יש השפעה ישירה ומיידית על החלטות הקבוצה. באיירן מינכן לדוגמה עושה שימוש יפה בתוכנה שלנו", מדגיש סיטון.

"המידע שלנו יעיל, מדויק ומועבר בזמן אמת, אך העיקר הוא שיצרנו פלטפורמה שמאפשרת לספקיות מידע לשלב את המידע שלהן ולמכור אותו, אני יכול לתחקר מידע על שחקן בזמן אמת, גם כשהמידע לא יושב במחשב שלי. יתרה מזאת, אנחנו יכולים אפילו לנתח בעיטות פנדל. התוכנה שלנו תיידע את המאמן לומר לשוער להיכן אוהב הבועט לבעוט, בין אם לשמאל ובין אם לימין".

לסיכום אמר סיטון כי SAP מאפשרת כיום למועדונים של צעירים להוריד גרסה בסיסית של התוכנה שתאפשר ניתוח של נתונים. "זה לא ספק עומד לשנות את פני הספורט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות