אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלת ארה"ב בשיא של שנתיים: צמחה בקצב שנתי של 3.2% ברבעון השלישי צילום: אי פי איי

כלכלת ארה"ב בשיא של שנתיים: צמחה בקצב שנתי של 3.2% ברבעון השלישי

זאת בעוד שההערכה הראשונית עמדה על 2.9%. זהו שיעור הצמיחה הגבוה ביותר מאז הרבעון השלישי של 2014, על רקע צריכה הפרטית יציבה וזינוק בייצוא קני סויה

29.11.2016, 16:11 | שירות כלכליסט
כלכלת ארה"ב צמחה ברבעון השלישי בשיעור גבוה מכפי שהעריכו בתחילה, ורשמה את הביצועים הטובים ביותר שלה מזה שנתיים, על רקע צריכה הפרטית יציבה וזינוק בייצוא קני סויה.

על פי הדו"ח, שפרסם היום (ג') משרד המסחר האמריקאי המייצג את ההערכה השנייה מבין שלוש, התמ"ג התרחב ברבעון השלישי בשיעור שנתי של 3.2%, זאת בעוד שההערכה הראשונית עמדה על 2.9%. זהו שיעור הצמיחה הגבוה ביותר מאז הרבעון השלישי של 2014, ומהווה זריקת עידוד לאחר הצמיחה האנמית של 1.4% שנרשמה ברבעון השני.

קראו עוד בכלכליסט

נתונים שפורסמו לאחרונה בתחומי הדיור, המכירות הקמעונאיות והייצור מצביעים על כך שהכלכלה שמרה על המומנטום גם בתחילת הרבעון הרביעי, זאת על אף שנראה שהייצוא נחלש לנוכח התחזקות הדולר.

נשיא ארה"ב ברק אובמה, צילום: איי אף פי נשיא ארה"ב ברק אובמה | צילום: איי אף פי נשיא ארה"ב ברק אובמה, צילום: איי אף פי

התוצאות היו טובות מתחזיות האנליסטים, שציפו לצמיחה של 3%.

הביצועים החיוביים בשילוב עם שוק העבודה היציב, המתקרב למצב של תעסוקה מלאה והאינפלציה העולה, מגבירים את הסבירות כי הבנק הפדרלי המרכזי יעלה את הריבית בפגישתו הבאה בעוד כשבועיים.

מהדו"ח עולה כי הצריכה הפרטית, המייצגת 70% מהפעילות הכלכלית, עלתה בשיעור של 2.8% ברבעון האחרון. עם זאת, מדובר בירידה לעומת צמיחה של 4.3% שנרשמה ברבעון השני.

צמיחת הייצוא נותרה כמעט ללא שינוי לעומת ההערכה הקודמת על 10.1%, שיעור הצמיחה המהיר ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2013. העלייה החדה נזקפת לזכות זינוק בייצוא קני סויה, זאת לאחר קציר מאכזב בארגנטינה ובברזיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות