אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיפאני'ס מאשימה: ההפגנות נגד טראמפ פגעו לנו במכירות צילום: בלומברג

טיפאני'ס מאשימה: ההפגנות נגד טראמפ פגעו לנו במכירות

רשת התכשיטים היוקרתית טוענת כי ההפגנות שנערכו מול טראמפ טאואר לאחר תוצאות הבחירות, פגעו במכירות בחנות הדגל שהתפרסמה הודות לסרט "ארוחת בוקר בטיפאני'ס"

29.11.2016, 18:26 | שירות כלכליסט
ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לארה"ב גבה את קרבנו הכלכלי הראשון. רשת התכשיטים היוקרתית טיפאני'ס האשימה כי ההפגנות שנערכו נגד הנשיא הנבחר מול טראמפ טאואר בניו יורק פגעו במכירות בחנות הדגל.

עיקר ההפגנות שהתקיימו לפני ואחרי הבחירות התרכזו בגורד השחקים של טראמפ במנהטן, השוכן לא רחוק מהחנות המפורסמת של טיפאני'ס בשדרה החמישית. החנות, שמוגדרת על ידי החברה כ"חנות המפורסמת ביותר בעולם", הפכה במרוצת השנים לאטרקציה תיירות, בעיקר הודות לסרט "ארוחת בוקר בטיפאני'ס" מ-1961 בכיכובה של אודרי הפבורן.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שהתיירים לא הצליחו להבריח את הלקוחות, בטיפאני'ס מאמינים כי המפגינים הפוליטיים הרחיקו את הקונים המבוססים. "ביחס להשפעה של פעילות הקשורה לבחירות שהתקיימה בסמוך לחנות הדגל בניו יורק, ההנהלה הבחינה בהשלכות שליליות בתנועה בחנות", נכתב בהצהרה שפרסמה הרשת. "החברה לא יכולה לספק ערובות שהמכירות בחנות הזו לא יושפעו לשלילה מהפעילות הזו ברבעון הרביעי או בהמשך". האזהרה הזו הצטרפה לפרסום התוצאות הרבעוניות של החברה.

אנשים ליד חנות הדגל של טיפאני אנשים ליד חנות הדגל של טיפאני'ס בניו יורק החודש, אחרי שהמשטרה סגרה את הרחוב להולכי רגל | צילום: רויטרס אנשים ליד חנות הדגל של טיפאני
 

התוצאות מתייחסות לשלושת החודשים עד אוקטובר, כך שהן לא כוללות את השבוע לפני הבחירות והימים אחריהן. המכירות הכלל עולמיות של החברה טיפסו ב-1% ל-949 מיליון דולר, אך המכירות בחנויות הפתוחות למעלה משנה נפלו ב-2% לאורך אותה תקופה.

המנכ"ל פרדריק קומנל, שמר על זהירות בהתייחסו להמשך השנה, זאת בהתחשב בבונוסים הנמוכים יחסית שמחלקים השנה לבנקאים בוול סטריט וירידה בהוצאות של התיירים. "אנחנו מעודדים מכמה סימני שיפור ראשוניים במגמת המכירות, אך אנחנו בהחלט זקוקים לנתונים חיוביים יותר לאורך זמן לפני שנוכל להתייחס לזה כאל נקודת מפנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות