אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובד באמזון ניסה להתאבד לאחר שבקשתו לעבור תפקיד נדחתה צילום: בלומברג

עובד באמזון ניסה להתאבד לאחר שבקשתו לעבור תפקיד נדחתה

העובד קפץ מגג בניין במטה של ענקית המסחר המקוון בסיאטל לאחר שהעביר ביקורת על האופן בו התמודדה החברה עם בקשת ההעברה שלו. אמזון ספגה לא מעט ביקורות על האופן בו היא מתייחסת לעובדים שלה

29.11.2016, 19:12 | שירות כלכליסט

עובד של חברת אמזון נפצע בעת שקפץ מגג בניין במטה של ענקית המסחר המקוון בסיאטל, במה שמוגדר על ידי המשטרה כניסיון התאבדות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי אדם מקורב לנושא שביקש להישאר בעילום שם, הסיבה למעשה קשורה ככל הנראה לבקשה שהגיש העובד לאחרונה לעבור למחלקה אחרת בחברה. הבקשה לא נענתה והוא הועבר לתכנית שיפור עובדים, צעד שלרוב מקדים פיטורים במקרה שלא נרשם שיפור בביצועי העובדים.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

העובד, ששמו לא נחשף על ידי הרשויות, שלח עוד קודם לכן מייל למאות עובדים בחברה, ביניהם המנכ"ל ג'ף בזוס, כך לפי המקורב. העובד שרד את הנפילה מבניין אפולו, הכולל 12 קומות, ומאושפז כעת בבית חולים בעיר. במייל, הוא העביר ביקורת על האופן בו התמודדה החברה עם בקשת ההעברה שלו, ורמז כי ייתכן ויפגע בעצמו.

"ליבנו עם עמיתנו לעבודה המחלים מפציעתו", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה. "הוא מקבל את הטיפול הטוב ביותר, ואנחנו נהיה שם כדי לתמוך בן לאורך התהליך". מעל 20 אלף אנשים עובדים במטה של אמזון.

התאבדות היא גורם המוות העשירי בגודלו בארה"ב. על פי נתוני המרכז לפיקוח ומניעת מחלות, ב-2013 התאבדו במדינה 41,149 אנשים, בשיעור של 12.6 עבור כל 100 אלף מקרי מוות.

אמזון ספגה לא מעט ביקורות על האופן בו היא מתייחסת לעובדים שלה, בעיקר הודות לכתבה שפורסמה בשנה שעברה ב"ניו יורק טיימס", שתיארה סביבת עבודה מאמללת ותחרותית שמעודדת ניצול עובדים אחרים כדי להתקדם. באמזון הכחישו את הטענות הללו, אך בתקופה האחרונה החלו בחברה לנקוט בצעדים לשנות את הדימוי הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות