אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפחתת שיעור המס הצילה את אלרוב מירידה ברווחיות צילום: עמית שעל

הפחתת שיעור המס הצילה את אלרוב מירידה ברווחיות

אלרוב נדל"ן סיימה את הרבעון השלישי עם ירידה לש 20% בהכנסות ל-226 מיליון שקל - הרווח שמר על רמתו, 35 מיליון שקל. תשלום המס של החברה ירד מ-20 ל-5 מיליון שקל

29.11.2016, 19:46 | אורן פרוינד

חברת אלרוב נדל"ן שבשליטת איש העסקים אלפרד אקירוב סיימה את הרבעון השלישי של 2016 עם רווח נקי של 35 מיליון שקל, בדומה לרווח הנקי ברבעון המקביל בשנה שעברה.  

קראו עוד בכלכליסט

אלרוב נדל"ן, שמחזיקה ומפעילה בתי מלון ובנייני משרדים בישראל ובאירופה, נשארה באותה רמת רווחיות למרות שההכנסות שלה ירדו במהלך הרבעון השלישי ב-20% לרמה של 226 מיליון שקל.

הפער צומצם לא בזכות חיסכון בעליות אלא לנוכח שינוי במס החברות השנה שירד מרמה של 26.5% לרמה נוכחית של 25%. בעקבות השינוי במדיניות המס הוצאות המיסים של החברה ירדו מרמה של 20 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-5 מיליון שקל ברבעון המדווח.

ההכנסות מהפעלת בתי מלון ירדו במהלך הרבעון בכ-6% לרמה של 108 מיליון שקל, וההכנסות משכר דירה על הנכסים ומדיור מוגן ירדו בשיעור של 8% לרמה של 77 מיליון שקל. הרווח התפעולי של החברה ירד ב-13% והסתכם בכ-69 מיליון שקל.

אלרוב גם נפגעה בשורת הרווח משערוכי נדל"ן נמוכים יותר מברבעון המקביל. ברבעון השלישי הסתכמה העלייה בשווי ההוגן בכ- 9 מיליון שקל, והיא נבעה מעליית ערך של נכס בשוויץ - זאת לעומת עליית ערך של כ- 77 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה, שנבעה מעליית ערך של האזור המסחרי במתחם ממילא ירושלים.

הוצאות המימון נטו של החברה הסתכמו בכ- 93 מיליון לעומת כ- 114 מיליון שקל בתקופה המקבילה שנה שעברה. הקיטון בהוצאות המימון נבע בעיקר משינויים בשווי הוגן של עסקאות להחלפת ריבית בשוויץ.

אלפרד אקירוב, צילום: עמית שעל אלפרד אקירוב | צילום: עמית שעל אלפרד אקירוב, צילום: עמית שעל

המנכ"ל פורש

במקביל לפרסום הדוחות הודיעה אלרוב מנכ"ל החברה רון גלר מסיים את תפקידו כמנכ"ל הקבוצה - גלר יעזוב את התפקיד בסוף המחצית הראשונה של 2017, לאחר שמונה שנים כמנכ"ל. לגלר עדיין לא אותר מחליף.

גלר החל את עבודתו בקבוצת אלרוב בשנת 1998. בין השנים 2009-2000 שימש כסמנכ"ל הנדסה ופיתוח נדל"ן והיה אחראי בין היתר להקמת פרויקט מגדלי אלרוב בתל אביב ופרויקט ממילא בירושלים. מאז 2009 משמש גלר כמנכ"ל הקבוצה. בתקופת כהונתו כמנכ"ל אלרוב נדל"ן ומלונאות הוביל בין היתר את הקמתם של שני בתי מלון באירופה.

גלר צפוי להמשיך לתת שירותים לחברה בתחום המומחיות שלו גם לאחר תום תקופת כהונתו. לנוכח החלטתו לפרוש ולצאת לדרך עצמאית חדשה אמר בעל השליטה אקירוב כי "רון גלר מהווה צלע חשובה ומשמעותית בקבוצת אלרוב. אני מבקש לברך את רון ולהודות לו על תרומתו הרבה והחשובה ולאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו החדשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות