אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שנתיים של עיכובים: נחתם הסכם שכר חדש בדיסקונט צילום: אוראל כהן

לאחר שנתיים של עיכובים: נחתם הסכם שכר חדש בדיסקונט

ועד העובדים והנהלת הבנק חתמו גם הארכת חוקת העבודה עד לשנת 2021; השינוי המהותי ביותר בהסכם החדש - תוספות שכר יחושבו בשקלים ולא באחוזים במטרה להיטיב עם עובדים ברמות השכר הנמוכות

30.11.2016, 09:51 | רעות שפיגלמן

הנהלת בנק דיסקונט ונציגי ועד העובדים חתמו הבוקר (ד') על הסכם שכר חדש לשנים 2014 עד 2018, זאת לאחר שנתיים של משא ומתן. בנוסף חוקת העבודה בבנק שהיתה בתוקף עד לשנת 2016 נחתמה מחדש עד לשנת 2021.  

קראו עוד בכלכליסט

השינוי המהותי בהסכם החדש הוא במנגנון תוספות השכר שעד כה חושבו באחוזים וכעת יחושבו בשקלים וזאת במטרה להיטיב עם עובדים ברמות השכר הנמוכות. תוספת השכר המתוכננת לשכר החודשי תעמוד על 1,500 שקל לחודש לשנים 2016 עד 2018. שכבת המנהלים תקבל תוספת שכר של 1,700-1,800 שקל. בנוסף, כל עובד יקבל מענק חד פעמי בגובה של 20 אלף שקל כפיצוי על השנים בהן לא היה הסכם.

הסכם השכר מגיע תקופה קצרה לאחר שהבנק אישר אל מול הפיקוח על הבנקים תוכנית התייעלות רב שנתית לקיצוץ במצבת העובדים באמצעות מענקי פרישה מוגדלים מרצון. במסגרת התוכנית, כ-300 עובדים צפויים לפרוש במסגרת פרישה מרצון עד סוף שנה, ובשנת 2017 צפויים עוד כ-200 עובדים מחברות שונות בקבוצת דיסקונט לצאת גם כן לפרישה מוקדמת.

טקס חתימת הסכם השכר בדיסקונט כיום במשרדי ההסתדרות, צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות טקס חתימת הסכם השכר בדיסקונט כיום במשרדי ההסתדרות | צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות טקס חתימת הסכם השכר בדיסקונט כיום במשרדי ההסתדרות, צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

לדיסקונט, יחס יעילות המצריך נקיטה של צעדים מיידיים בבנק לשיפורו, כאלו שיישאו פרי בשנים הקרו. שיעור ההוצאות ביחס להכנסותיו - כאשר הוצאות השכר והנלוות אליהן הן ההוצאות המשמעותיות ביותר עומד מעל 70% ונחשב לאחד הגבוהים במערכת הבנקאית. ועדי העובדים בדיסקונט והיחסים שלהם אל מול ההנהלות בבנק לאורך השנים ידועים כנוקשים ולא פשרניים ולכן מדובר במהלך חשוב לבנק. זאת מכיוון שהסכם השכר גם יאפשר להנהלה להעביר עובד לתפקיד אחר מבלי לשלם לו דמי מעבר, בשיעור של 5% כתוספת לשכרו החודשי, זאת גם כאשר מדובר רק במעבר לתפקיד אחר ולא בהכרח קידום בסולם התפקידים.

לילך אשר-טופילסקי מנכ"לית דיסקונט: "אני מברכת על ההסכם, שמסמן שלב נוסף בתהליך השינוי של הבנק. ההסכם החדש תומך בתנופת העשייה ובחיזוק כושר התחרות של קבוצת דיסקונט במערכת הבנקאית. ראוי לציין את ארגון העובדים והעומדים בראשו, על דרך קבלת ההחלטות ועל האופן המכובד בו התנהל התהליך. קיימנו דיאלוג ישיר וענייני, תוך רצון משותף לחולל את השינויים המתבקשים בהסכמי העבודה".

רפי קזלקופי, יו"ר הוועד הארצי בדיסקונט: "הצלחנו להגיע להסכם היסטורי בבנק דיסקונט. ההסכם שומר על הביטחון התעסוקתי של העובדים ומתגמל את העובדים באופן ראוי והולם. ההסכם גם מצמצם את הפערים שהיו בבנק. כל ההישגים הללו הם תוצאה של משא ומתן ממושך ואינטנסיבי".

מיכאל אסור, יו"ר ועד המנהלים: "ההסכם שהושג הוא פועל יוצא של העמידה האיתנה של הוועד במטרה לשמור על כל ציבור המנהלים בבנק. הצלחנו, בתום חודשים ארוכים של משא ומתן מורכב, להגיע להסכם שמצעיד את הבנק קדימה ונותן אופק כלכלי ותעסוקתי לכלל המנהלים בבנק, יחד עם שמירה על זכויות ואופן ניוד המנהלים בבנק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות