אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת פוקס: אמריקן איגל צופה מכירות מאכזבות לרבעון הבא

לידיעת פוקס: אמריקן איגל צופה מכירות מאכזבות לרבעון הבא

רשת האופנה צופה קיפאון במכירות בחנויות זהות ברבעון הרביעי - נתון נמוך משמעותית מתחזיות האנליסטים, שצפו לחברת האופנה הבינלאומית צמיחה של 3.8% בנתון זה ברבעון הבא

30.11.2016, 16:00 | גיל קליאן

רבעון עגום לענקית האופנה הבינלאומית אמריקן איגל - ותחזית עגומה עוד יותר לרבעון הבא. כך עולה מהתוצאות הכספיות שפירסמה החברה היום (ד').

קראו עוד בכלכליסט

אמריקן איגל דיווחה כי היא צופה שהמכירות בחנויות הזהות שלה יהיו ללא שינוי ברבעון הרביעי, כאשר האנליסטים שסוקרים את החברה ציפו לנתון טוב משמעותית של 3.8%. ברבעון השלישי דיווחה החברה על עלייה של 2% במכירות בחנויות זהות, מתחת ל-2.9% שצפו לה האנליסטים.

מכירות בחנויות זהות הוא נתון שסוקר את המכירות של הרשת בחנויות שהיו פתוחות במשך כל הרבעון המדווח, וגם במשך כל הרבעון המקביל. נתון זה נועד לנטרל את ההשפעה של סניפים חדשים על שורת המכירות - והוא מהווה אינדיקציה לנתח השוק של הרשת. כאשר המכירות בחנויות הזהות עולות, סביר להניח כי גם נתח השוק עולה. בשוק האופנה התחרותי והתזזיתי, קיפאון במכירות בחנויות זהות עלול לרמז כי הרשת מאבדת מה"אופנתיות" שלה.

בישראל פועלת אמריקן איגל בשיתוף פעולה עם פוקס - כאשר פוקס מחזיקה ומפעילה את החנויות של הרשת בישראל, לרבות תתי המותגים שלה כמו רשת ההלבשה התחתונה Aerie. עם זאת, התוצאות הכספיות של פוקס אינן כוללות פירוט על מכירות אמריקן איגל כמותג נפרד. ברבעון השלישי דיווחה פוקס על זינוק של 5.8% במכירות בחנויות זהות - אך נתון זה התייחס לחנויות אמריקן איגל כחלק מהרשת העניפה של חנויות מותגי פוקס, פוקס הום ורשתות נוספות.

המכירות של אמריקן איגל העולמית עמדו על 941 מילין דולר ברבעון השלישי, עלייה של 2.4% לעומת הרבעון המקביל, ובהתאם לתחזיות המוקדמות. הרווח הנקי עמד על 41 סנט למניה, בהתאם לתחזיות. החברה צופה רווח למניה של 37-39 סנט ברבעון הבא - מתחת לתחזיות האנליסטים לרווח למניה של 46 סנט ברבעון הרביעי.

מותג ההלבשה התחתונה של אמריקן איגל מותג ההלבשה התחתונה של אמריקן איגל מותג ההלבשה התחתונה של אמריקן איגל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות