אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון עדכן את מנהלי חברות הביטוח: פיצוי נזקי השריפה שבו יישאו יהיה גבוה ממה שחשבו צילום: גיל נחושתן

כחלון עדכן את מנהלי חברות הביטוח: פיצוי נזקי השריפה שבו יישאו יהיה גבוה ממה שחשבו

תחילה חשבו מנהלי החברות כי יספגו רק עלות נוספת מעל 150 אלף שקל למשפחה, אך בפועל העלות תהיה גבוהה יותר. מגדל היו הראשונים להסכים לדרישה החדשה

30.11.2016, 17:22 | רחלי בינדמן

מנהלי חברות הביטוח הופתעו לגלות היום (ד') בפגישה עם שר האוצר משה כחלון כי הפיצוי לנפגעי השריפות שבו ביקש מהם לקחת חלק גבוה ממה שחשבו.  

קראו עוד בכלכליסט

 אתמול חשף "כלכליסט" כי מנהלי החברות זומנו בבהילות ללשכת סגן שר האוצר ח"כ איציק כהן ונתבקשו בפגישה להשלים למבוטחים שלהם בביטוח תכולת דירה את ההפרשים שמס רכוש לא מממן. אלא שבאותה פגישה הבינו מנהלי חברות הביטוח כי מס רכוש יממן פיצוי מקסימלי ממוצע של כ-150 אלף שקל למשפחה ואת היתרה לפי תנאי הפוליסה תשלים חברת הביטוח.  

עופר אליהו, מנכ"ל חברת הביטח מגדל עופר אליהו, מנכ"ל חברת הביטח מגדל עופר אליהו, מנכ"ל חברת הביטח מגדל

אלא שבפגישה הבוקר הבהיר כחלון כי העלות בפועל תהיה גבוהה יותר, שכן מס רכוש משלם פיצויים לפי טבלה קבועה מראש המתייחסת למספר הנפשות במשפחה. לדוגמה, עבור ביגוד של ילד משלם מס רכוש כ-2,400 שקל לכל ילד. לפיכך, בחלק מהמקרים ייתכן שהתשלום לפי הטבלאות יהיה נמוך ב-150 אלף שקל ואז חברת הביטוח

תצטרך לספוג פיצוי גבוה יותר כדי לשלם את מה שסוכם לפי תנאי הפוליסה.

מנהלי החברות שכבר הסכימו לקחת חלק בפיצוי והעריכו אותו בכמה מיליוני שקלים לכל חברה, לא אהבו את המידע החדש אך עופר אליהו, מנכ"ל מגדל היה הראשון להסכים בקרב חברות הביטוח גם לבקשה זו של כחלון ואחריו יישרו קו יתר המנהלים.

לפי הערכות, הסיבה שחברות הביטוח הסכימו לקחת חלק בפיצוי היא כדי לא לעורר תרעומת מול המבוטחים שלהם ששילמו שנים פרמיות ביטוח דירה וכעת יצטרכו לרדוף אחרי תשלומים מופחתים מהמדינה כשהביטוח שרכשו לא שווה גרוש.

לפיכך, וכדי למנוע רתיעה מרכישת ביטוחי דירה בעתיד, ובמיוחד לאור העובדה שאלמלא לקחה המדינה את האחריות לפיצוי כלל המבוטחים, הנזק לחברות הביטוח היה גבוה משמעותית, הם נענו לבקשת שר האוצר כחלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות