אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצאות פרישת העובדים סידרו לתע"א הפסד של 94 מיליון דולר ברבעון השלישי צילום: תעשייה אווירית

הוצאות פרישת העובדים סידרו לתע"א הפסד של 94 מיליון דולר ברבעון השלישי

החברה דיווחה כי עד מועד הדוח פרשו 87 עובדים מתוך 830 עובדים שנכללו בהסכם ההתייעלות ההיסטורי בחברה. הכנסות החברה בינואר-ספטמבר התכווצו ב-1.4%

30.11.2016, 18:26 | אסנת ניר

התעשייה האווירית (תע"א) פרסמה היום (ד') את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2016. מהדוחות עולה, כי בתשעת החודשים הראשונים של השנה רשמה החברה הפסד נקי של כ-77 מיליון דולר (כ-3% מהמכירות) לעומת הפסד נקי של כ-9 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד הנקי ברבעון השלישי בלבד הסתכם ב-94 מיליון דולר, לעומת 31 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

קראו עוד בכלכליסט

הגידול בהפסד מיוחס ברובו הגדול להכרה בהוצאות פרישה מוקדמת של עובדים לאור חתימת הסכם ההתייעלות של החברה לפני 3 חודשים. הסכם ההתייעלות ההיסטורי כלל את פרישתם של כ-830 עובדים ועל הפחתה חלקית למשך תקופת ההסכם (3 שנים) של מרכיבי תגמול מסוימים. אלו באו לידי ביטוי בהכרת החברה בהוצאות פרישה מוקדמת של עובדים בסך של כ-173 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים (כ-162 מיליון דולר מתוכם ברבעון הנוכחי). מתוך כ-830 העובדים המתוכננים לפרוש בפועל פרשו עד למועד הדוחות הכספיים 87 עובדים.

מכירות החברה בתשעת החודשים הראשונים של השנה התכווצו ב-1.4% ועמדו על 2.63 מיליארד דולר. הירידה נרשמה במכירות חטיבת אלתא וחטיבת כלי טיס אזרחיים, שקוזזו חלקית על ידי עליה במכירות חטיבת בדק מטוסים. הירידות במכירות ניכרות הן בייצוא והן כלפי השוק המקומי. המכירות ברבעון השלישי עלו ב-7.9%.

תעשייה אווירית חוותה בחודשים האחרונים מספר אירועים דרמטיים להם השפעה ישירה על תדמיתה המקומית והעולמית ולעיתים גם על איתנותה הפיננסית. אירוע מרכזי התרחש בספטמבר האחרון כאשר הלווין עמוס 6 שפיתחה תע"א התפוצץ במהלך תדלוק שביצעה חברת השיגור SpaceX. בנוסף, בספטמבר שינתה חברת הדירוג S&P את תחזית הדירוג של החברה מיציבה לשלילית. 

בניית הלוויין עמוס 6, צילום: תעשיה אווירית בניית הלוויין עמוס 6 | צילום: תעשיה אווירית בניית הלוויין עמוס 6, צילום: תעשיה אווירית

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות