אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק אגוד: 120 עובדים יפרשו עד 2019 - 10% מכוח האדם של הבנק צילום: אוראל כהן

בנק אגוד: 120 עובדים יפרשו עד 2019 - 10% מכוח האדם של הבנק

אגוד מציע לעובדים פיצויים מוגדלים של עד 270% או פנסיה מוקדמת עד הגעה לגיל הפרישה על פי חוק. תוכנית ההתייעלות צפויה להביא לחסכון של כ-40 מיליון שקל לשנה בהוצאות הבנק

30.11.2016, 19:34 | רעות שפיגלמן

בנק אגוד הודיע היום (ד') על תוכנית ההתייעלות הרב שנתית שלו. במסגרת התוכנית כ-120 עובדים צפויים לפרוש בפרישה מוקדמת מרצון החל עד 2019 - כ-10% ממצבת העובדים. אגוד הוא מבין הבנקים האחרונים המפרסמים את תוכנית ההתייעלות שלהם – שמאושרת על ידי הפיקוח על הבנקים. 

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית קיבלה את אישורה העקרוני של המפקחת על הבנקים חדוה בר, שדרשה בתחילת 2016 מהבנקים להגיש לראשונה תוכניות התייעלות רב שנתיות סדורות.

השכר במערכת הבנקאית הוא ההוצאה הכבדה ביותר ולכן כדי להתייעל יש לקצץ בהוצאה זו מה שכרוך בסיום העסקתם של עובדים רבים במערכת הבנקאית. מכיוון שפרישה מוקדמת של עובדים רבים בבת אחת מלווה בהוצאות כבדות, הרי שהבנקים מקבלים הקלה בהוצאה זו שתוכר כהוצאה על פני כמה שנים במקום כהוצאה חד-פעמית. 

אגוד מציע לעובדים פיצויים מוגדלים של עד 270% או פנסיה מוקדמת עד הגעה לגיל הפרישה על פי חוק. תוכנית ההתייעלות צפויה להביא בסיומה לחסכון בהוצאות בסך של כ-40 מיליון שקל לשנה.  

מנכ"ל בנק אגוד ישראל טראו, צילום: אוראל כהן מנכ"ל בנק אגוד ישראל טראו | צילום: אוראל כהן מנכ"ל בנק אגוד ישראל טראו, צילום: אוראל כהן

עלות התוכנית לבנק היא כ-114 מיליון שקל. מה שגוזר עלות של 950 אלף שקל לכל עובד בממוצע. השוואה של עלויות הפרישה ביחס לעובד בודד מראות כי תוכנית הפרישה היקרה ביותר היא בבנק דיסקונט עם עלות של מעל מיליון שקל לעובד בממוצע, בבנק הבינלאומי העלות הממוצעת לעובד היא שלעל 900 אלף שקל, לאחר מכן בנק הפועלים עם עלות של 800 אלף שקל ואחרון בנק לאומי עם עלות יותר נמוכה של 786 אלף שקל לעובד.

בנק אגוד נשלט בידי ישעיהו לנדאו (24.78%) ודוד לובינסקי (16.5%). לשלמה אליהו בעל השליטה בחברת הביטוח מגדל מניות בבנק בנתח של 22.9% אך הוא איננו חלק מגרעין השליטה בעקבות אחזקתו במגדל.

הבנק סיכם את הרבעון השלישי השנה עם רווח נקי של 19 מיליון שקל ועם תשואה על ההון נמוכה של 3%. ההוצאות ביחס להכנסות עומדות על שיעור גבוה במיוחד של 85.8% - מה שגוזר לבנק יחס יעילות טעון שיפור. פירוש הדבר שמעל -85% מהכנסות הבנק נבלעות בהוצאותיו. מדובר ביחס גבוה מאוד ביחס ליתר הבנקים בישראל, כאשר המפקחת על הבנקים מצפה ליחס שכ-60%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות