אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האנטי וירוס אווסט סוגרת את מרכז הפיתוח הישראלי בת"א צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

חברת האנטי וירוס אווסט סוגרת את מרכז הפיתוח הישראלי בת"א

מרכז הפיתוח הוא חלק מחברת AVG שנקנתה על ידה בחודש יולי האחרון. באוקטובר פיטרה החברה כ־40 עובדים מתוך 120 עובדי החברה בארץ. המהלך הוא חלק ממהלך התייעלות עולמי של החברה

01.12.2016, 08:18 | מאיר אורבך

חברת האנטי ווירוס אווסט (Avast) סוגרת את מרכז הפיתוח שלה בישראל. מרכז הפיתוח של החברה הוא חלק מחברת AVG ישראל אשר נרכשה על ידי אווסט. לאחר הרכישה החלה לבצע אווסט צמצום משמעותי של הפעילות של החברה הנרכשת בעולם כדי לצמצם הוצאות.

בשלב הראשון פיטרה החברה כ־40 עובדים מתוך 120 העובדים שהיו במרכז הפיתוח בתל אביב והבוקר תודיע החברה לעובדים בישראל על החלטתה לסגור את המרכז. המרכז צפוי להיסגר בתוך חצי שנה כאשר בשלב הראשון יפוטרו עשרות מעובדי החברה ומספר מועט של עובדים יועברו לעבוד בשלוחות של החברה בעולם מתוך מטרה לשמר את מוצרי החברה.

הפיטורים בישראל הם חלק ממהלך כולל של חברת אווסט לצימצום עלויות הפיתוח של מוצרי החברה על ידי מיזוג בין המוצרים של שתי החברות. הפעילות הישראלית תעבור לצ'כיה — ארץ מוצאה של החברה הרוכשת.

הראל טייב, מנכ"ל מרכז הפיתוח של AVG ישראל, צילום: עמית שעל הראל טייב, מנכ"ל מרכז הפיתוח של AVG ישראל | צילום: עמית שעל הראל טייב, מנכ"ל מרכז הפיתוח של AVG ישראל, צילום: עמית שעל

מ־Avast נמסר כי "עובדי החברה קיבלו הודעה על כוונת החברה לפטר 300 עובדים עד סוף השנה הנכוחית ועוד 400 נוספים בשנה הבאה כתוצאה מהמיזוג בין שתי החברות. לחברה אין כל כוונה לתת פרטים נוספים על מספר המפוטרים בישראל או כל פרט נוסף אחר מאחר והיא נמצאת בליבו של תהליך המיזוג".

מנכ"ל AVG ישראל בשנתיים האחרונות הראל טייב אמר ל"כלכליסט" כי "אווסט פספסה הזדמנות גדולה לפתח כאן מקום משמעותי לאחר הצמיחה של החברה להכנסות של כ־100 מיליון דולר על בסיס המוצרים שפיתחה כאן החברה. הרוכשת יכלה לקבל מהמרכז הישראלי על ידי שימוש בכשרון הישראלי עוד הרבה, אך מסיבות כלכליות טקטיות סוגרת את הפעילות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
כולם חיכו לרגע הזה וחששו מפיטורים
אוריאל צודק. הייתה מסיבת השקה ענקית לסניף הישראלי במגדל החדש עם מנכ"לית פייסבוק ישראל ומי לא ועל מה? כאילו זו חברה עם מוצר משמעותי מוביל עולמי שאפשר לחשוב שלא היה לו מתחרים. מה הם תכלס עשו פה? אנטיוירוס למובייל, מוצר קלינר לסמארטפון ועוד כמה מוצרים שוליים יחסית. כל מה ש VISIONIZE היוותה גם ככה ירד. נראה כמה מהר יסגרו את חברת האם AVG בצ'כיה. מה שעשתה AVAST זה לקנות את כל מאגר הלקוחות והמידע שיש עליהם ל-AVG כדי להשתמש בהם במוצרים שלהם ולהציע להם לעבור אליהם ולמכור לאחרים. זה הכל משחק על לידים.
ליאור  |  03.12.16
8.
סוף ידוע מראש
ועוד הראל טייב המנכ"ל שלהם הבטיח הרים וגבעות ולבסוף פוטר והוחלף ע"י רמי בנדלק ששרד כמה חודשים ועף עם כולם. אין פלא שברגע שהם נקנו ע"י AVAST החברה ראתה מה קורה בפנים והעיפה את כל הבזבוז כספים על 3 קומות של מפתחי מוצרים נחותים שרק ירדו בדירוגים בשנים האחרונות במגדל אדגר 360 החדש מהרזומה שלהם.
אוריאל  |  02.12.16
לכל התגובות