אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק חסמה את האפליקציה הפופולרית פריזמה צילום: Prisma

פייסבוק חסמה את האפליקציה הפופולרית פריזמה

ברשת החברתית לא אהבו את העובדה שפריזמה היוותה תחרות לאפליקציות הצילום שלהם ומנעו ממנה גישה לכלי הפיתוח עליהם מבוססת יכולת עריכת הווידיאו שלה

01.12.2016, 16:30 | הראל עילם

פייסבוק חסמה השבוע בצורה חד-צדדית את הגישה של אפליקציית עריכת התמונות פריזמה (Prisma) לכלי הפיתוח שלה. טרם החסימה, משתמשים יכלו להשתמש בפריזמה על מנת להזרים סרטונים חיים ישירות דרך פייסבוק, כאשר הסרטונים עצמם נערכים אוטומטית עם הפילטרים של פריזמה.

קראו עוד בכלכליסט

פריזמה היא אפליקציית פילטרים שזכתה לפופולריות רבה בחודשים לאחר השקתה. החברה פיתחה כלי מבוסס בינה מלאכותית שמסוגלת לנתח תמונות ברמה גבוהה במיוחד, ואז להפוך אותן למעין יצירות אומנות מצוירות. ביולי היו לאפליקציה 10 מיליון משתמשים. באוקטובר, המספר כבר עמד על 70 מיליון.

החסימה השביתה לגמרי את כלי עריכת הווידיאו באפליקציה, צילום: אדם קפלן החסימה השביתה לגמרי את כלי עריכת הווידיאו באפליקציה | צילום: אדם קפלן החסימה השביתה לגמרי את כלי עריכת הווידיאו באפליקציה, צילום: אדם קפלן

לפני כחודשיים פריזמה הוסיפה גם אפשרות לעיבוד סרטוני וידיאו בעזרת פילטר התמונות שלה. לפני כחודש, כלי עריכת הווידיאו הותאם גם לאפליקציית ה-iOS של החברה. פריזמה הוסיפה גם כלי Live, המאפשר למשתמשים להשתמש בכלי העריכה בזמן אמת. הכלי של פריזמה בוסס כולו על כלי הפיתוח של פייסבוק – ולכן ההחלטה של הרשת החברתית לחסום את האפליקציה משביתה אותו לגמרי.

ככל הנראה, פייסבוק החליטה לחסום את פריזמה מכיוון שהאפליקציה מתחרה באפליקציות הצילום שלה. תקנון השימוש שלה מאפשר לה לעשות זאת – היא כבר חסמה בעבר מספר אפליקציות שהתחרו באופן ישיר באפליקציות הרשמיות. אבל הטיעון של פייסבוק הוא שכלי הפיתוח של הרשת החברתית "מיועדים להזרת וידיאו מערוצים אחרים כגון מצלמות מקצועיות, ולא ממצלמות סלולר, מה שכבר אפשרי דרך האפליקציה של פייסבוק".

ארם איירפייטאן, מנכ"ל פריזמה, אמר שהחברה מנסה לתקן את הבעיה, אבל הודה שלפייסבוק יש "מדיניות נוקשה מאוד" ושהוא אינו חושב שיהיה אפשרי לעמוד בתנאי השימוש שלהם. הוא מבטיח כי לאחר העדכון המשמעותי הבא של פריזמה – שתוסיף מגוון יכולות חברתיות – האפליקציה תנסה לפתח אלטרנטיבה לכלי הסטרימינג של פייסבוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות