אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשביר 365: מכירת קשרי תעופה הצילה את השורה התחתונה מהפסד צילום: אלכס קולומויסקי

המשביר 365: מכירת קשרי תעופה הצילה את השורה התחתונה מהפסד

חברת האחזקות של רמי שביט סיימה את הרבעון עם רווח נמוך של 200 אלף שקל - בזכות רווחי הון של 9.7 מיליון שקל שנבעו מעסקת קשרי תעופה

01.12.2016, 14:51 | אלי שמעוני

חברת האחזקות המשביר 365 מסיימת את הרבעון השלישי עם רווח סמלי של 200 אלף שקל, ירידה חדה של 97% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. השורה התחתונה החיובית נובעת מעסקת מכירת השליטה בחברת קשרי תעופה תמורת 33.5 מיליון שקל. כתוצאה מהעסקה רשמה המשביר 365 שבשליטת רמי שביט רווח הון של 9.7 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

בניטרול עסקת קשרי תעופה, פעילות קבוצת המשביר רשמה ברבעון השלישי הפסד תפעולי של 13.2 מיליון שקל, פי 2.5 מההפסד התפעולי שנרשם ברבעון המקביל. התפעולי ברבעון המקביל.

החברה־הבת המשביר בתי כלבו, המפעילה 39 בתי כלבו ומרכזת את הפעילות הקמעונאית של הקבוצה, סיימה את הרבעון עם הכנסות של 247 מיליון שקל, ירידה של 4% לעומת הרבעון המקביל. ההפסד בשורה התחתונה של פעילות זו עומד על 880 אלף שקל – נמוך ב-70% בהשוואה להפסד ברבעון המקביל.

הדראגסטור ניו־פארם רשמה בשורה התחתונה הפסד של 4.7 מיליון שקל, זינוק של פי 2 בהפסד. הכנסות רשת הדראגסטור עלו בכ-4%, לרמה של 177 מיליון שקל.

רמי שביט, צילום: אלעד גרשגורן רמי שביט | צילום: אלעד גרשגורן רמי שביט, צילום: אלעד גרשגורן

הגידול במלאי גרם לתזרים שלילי

מלבד ההפסדים בשורה התחתונה סובלות חברת האחזקות וחברת בתי הכל בו מתזרים מזומנים שלילי ברבעון. חברת האחזקות רשמה תזרים שלילי של 22.6 מיליון שקל ברבעון, בהשוואה לתזרים המזומנים לפעילות שוטפת נמשכת של 4 מיליון שקל ברבעון השלישי 2015.

חברת בתי הכלבו רשמה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת של 6.5 מיליון שקל, לעומת תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הסיבה לתזרים המזומנים השלילי הוא גידול במלאי. החברות בקבוצה הגדילו את המלאי, אך מכירות הקבוצה לא גדלו באותו הקצב - מה שגרם להוצאת מזומנים על רכישת המלאי.

בתוך כך, החברה זימנה אסיפה כללית להארכת תנאי העסקתו של רמי שביט כמנכ"ל החברה. זאת לאחר שחלפו 3 שנים ממועד אישור מדיניות התגמול הקודמת. לפי המדיניות המוצעת עלות שכרו של שביט תעמוד על 1.2 מיליון שקל בשנה. מדיניות זו לא שונה מהותית ממדיניות התגמול הקודמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות