אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטייניץ ינסה לשכנע חברות לחפש גז או נפט בישראל; אדיסון כבר הודיעה שתשתתף צילום: נמרוד גליקמן

שטייניץ ינסה לשכנע חברות לחפש גז או נפט בישראל; אדיסון כבר הודיעה שתשתתף

יותר מ-30 חברות, בהן שברון ואקסון מובייל, משתתפות בכנס משרד האנרגיה שמתקיים בימים אלו ביוסטון, טקסס. הכנס נועד לשכנע חברות זרות להשתתף בהליך החיפושים

01.12.2016, 17:42 | ליאור גוטמן

לפחות יש התעניינות: משרד האנרגיה מדווח שיותר מ-30 חברות משתתפות בכנס משרד האנרגיה שמתקיים בימים אלו ביוסטון, טקסס, שנועד לשכנע חברות זרות לבוא ולהשתתף בהליך חיפושי הגז והנפט בישראל. לטענת משרד האנרגיה, בין החברות המשתתפות בכנס ניתן לציין את ExxonMobil, Pemex, ConocoPhillips, EOG Resources ו-Chevron, כמו גם חברות שמתמחות בייעוץ או מימון. מנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור מוביל את המשלחת הישראלית.

לפני כשבועיים פתח משרד האנרגיה את הים לחיפושי גז או נפט, וזאת לאחר 4.5 שנות קיפאון בתחום. מדובר בהליך תחרותי שאמור להסתיים באפריל 2017 אז מקווים במשרד לקבל הצעות ל-24 שטיחי החיפוש (בלוקים) שהוצעו. נתונים של משרד האנרגיה, שמבוססים לטענתו על ניתוחים של מארה"ב או מאירופה, מעידים על פוטנציאל למציאת כמות גדולה של גז בהיקף מצטבר ששווה לארבעה מאגרי לוויתן.

קראו עוד בכלכליסט

יובל שטייניץ על רקע מאגר תמר, צילום: אוראל כהן יובל שטייניץ על רקע מאגר תמר | צילום: אוראל כהן יובל שטייניץ על רקע מאגר תמר, צילום: אוראל כהן

שטייניץ מסביר שהרודשואו ביוסטון מעורר עניין רב. "בנוסף לעשרות נציגי חברות המשתתפים בכנס, נערכות פגישות בשולי הכנס עם נציגי חברות שונות, שהביעו עניין רב במשק האנרגיה הישראלי, ושיתפו בכוונתן להשתתף בהליך התחרותי, וכן על האופטימיות שלהן בנוגע למציאת שדות גז נוספים בישראל", הוא אומר.

חברת האנרגיה האיטלקית אדיסון כבר הודיעה לשטייניץ על כוונה להשתתף במכרזים. בשבוע האחרון ביקרו ראשי החברה בישראל בראשות מנכ"ל חברת החיפושים הבינלאומית מאוריציו קורטלה, והודיעו לשר על כוונה להתמודד על חלק מהרישיונות. עוד עלתה בשיחה אפשרות חיבור מאגרי הגז של ישראל של ישראל לאיטליה באמצעות צנרת תת ימית שתעבור בין השאר דרך יוון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה