אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קפה אחרון וזזים: מנכ"ל סטארבקס הודיע שיעזוב את תפקידו באפריל צילום: ריקאדו גאנגאל

קפה אחרון וזזים: מנכ"ל סטארבקס הודיע שיעזוב את תפקידו באפריל

הווארד שולץ, שזכה לכינוי "סטיב ג'ובס של הקפה", הודיע כי באפריל 2017 יעבור לכס היו"ר. מחליפו יהיה סגנו קווין ג'ונסון

02.12.2016, 09:39 | שירות כלכליסט
מנכ"ל סטארבאקס הווארד שולץ הודיע כי יפרוש מתפקידו באפריל השנה הבאה, ויהפוך ליו"ר החברה. במסגרת תפקידו החדש יתמקד שולץ בחיפוש, עיצוב ופיתוח של מותגי קפה של סטארבקס ברחבי העולם, וכן יקדם יוזמות חברתיות.

קראו עוד בכלכליסט

שולץ (63) יוחלף על ידי סגנו קווין ג'ונסון. שולץ הצטרף לחברה ב-1982, ונחשב ככוח העומד מאחורי ההתרחבות של הרשת, שאף דיווחה בחודש שעבר על רווחי שיא. כבר ב-2000 הוא פרש מתפקיד המנכ"ל, שאליו שב ב-2008, לאחר שהחברה נקלעה לתקופה לא קלה. היכולת שלו להציל מחדש את החברה העניקה לו את הכינוי "סטיב ג'ובס של הקפה".

הרשת מפעילה מעל 25 אלף סניפים ב-75 מדינות ברחבי העולם. מניית החברה נפלה אתמול בניו יורק ב-3.3% לאחר שדווח על הפרישה המתוכננת למחיר של 56.78 דולר.

הפגנה של עובדי סטארבקס בסיאטל, באוקטובר השנה, איור: Working Washington הפגנה של עובדי סטארבקס בסיאטל, באוקטובר השנה | איור: Working Washington הפגנה של עובדי סטארבקס בסיאטל, באוקטובר השנה, איור: Working Washington

"סטארבקס רושמת באופן עקבי ביצועים טובים משל כלל תעשיית הקמעונאות, זאת הודות לסניפים שלנו, להיצע המוצרים שאנחנו מציעים ולחוויית הלקוח, שהופכים אותנו ליעד", כתב שולץ בהצהרה שפרסם. הוא הוסיף כי החברה נמצאת "בעמדה אידיאלית" להמשיך בצמיחה גם תחת ג'ונסון. עם זאת, בתוצאות הרבעוניות האחרונות שפרסמה החברה ציינו כי היא עומדת בפני "מכשולים כלכליים וגיאופוליטיים". שולץ אף טען כי המעבר של צרכנים לקניות באינטרנט מרחיקה אותם מהקניונים ורחובות הקנייה, שבהם גם ממוקמים סניפים רבים של סטארבקס.

שולץ נחשב למנכ"ל דעתני שלא נוטה להסתיר את דעותיו הפוליטיות, ובמערכת הבחירות האחרונה בארה"ב הביע תמיכה בהילרי קלינטון. החברה אף תרמה לקמפיין של קלינטון קרוב ל-65 אלף דולר. לאחר ניצחונו של טראמפ כתב שולץ לעובדיו: "בדומה לאמריקאים רבים - דמוקרטים ורפובליקנים - אני המום. איננו יודעים מה תהיה ההשפעה המדויקת על המדינה ועל שאר העולם", כתב. בהתאם, שולץ מתכוון כעת להתמקד יותר ביוזמות חברתיות. "אני חושב שכולנו יכולים להסכים שהרבה אנשים נשכחו מאחור, ושחברות יכולות לפעול יותר למען הקהילות שהן משרתות והאנשים שהן מעסיקות", אמר אתמול. בשנה שעברה כבר הודיעה החברה כי תעניק מלגות לימודים לעובדים שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות