אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המשקיעים כבר צמצמו משמעותית את החשיפה לאיטליה לקראת משאל העם" צילום: איי אף פי

"המשקיעים כבר צמצמו משמעותית את החשיפה לאיטליה לקראת משאל העם"

לפי הערכות, האיטלקים ידחו את הרפורמה בחוקה שמציע ראש הממשלה מתאו רנצי; בג'יי.פי מורגן סבורים כי במקרה כזה יירשמו ירידות של עד 4% בבורסה המקומית - וממליצים לרכוש מניות איטלקיות זולות

02.12.2016, 20:21 | שירות כלכליסט

ביום ראשון יתקיים באיטליה משאל עם על הרפורמות בחוקה שמקדם כראש הממשלה מתאו רנצי, וההערכה הגוברת היא שהציבור האיטלקי ידחה את השינויים המוצעים. תוצאה כזו במשאל העם תוביל קרוב לוודאי למשבר פוליטי במדינה ולירידות חדות בבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

ואולם בג'יי.פי.מורגן ממליצים למשקיעים להישאר בבורסה ולרכוש מניות איטלקיות זולות. "השוק עלול לחוות ביום שני ירידות של בין 2%-4% במקרה שהציבור ידחה את השינויים. אך בניגוד למה שהתרחש לאחר הברקזיט והבחירות בארה"ב, לא צפויה פה הפתעה, שכן הסקרים מצביעים על התוצאה הזה. המשקיעים כבר צמצמו משמעותית את החשיפה לאיטליה", הסביר לאתר מרקט ווץ' מיסלב מטייקה, אסטרטג בבנק.

מדד המניות האיטלקי FTSE MIB, איבד מערכו מעל 20% השנה, כשהבנקים מובילים את הירידות. מדד מניות הבנקים האיטלקי נחלש ב-40%, והביצועים שלו הם בין הגרועים באירופה. מייטקה מסביר כי המניות של הבנקים כל כך זולות כעת, שירידות נוספות לא ישנו עד כדי כך. "לכן אנחנו חושבים שירידות בבורסות מהוות הזדמנות רכישה נהדרת. בסופו של יום, הבנק האירופי המרכזי יבלום התפשטות של המשבר".

משאל העם הוא אמנם על שינויים בחוקה, אך הוא נתפס יותר כהצבעת אמון ברנצי. אם, כפי שעולה מהסקרים, המצביעים ידחו את ההצעות, הדבר עלול להוביל להתפטרותו של רנצי ולפירוק הממשלה. יתרה מכך, האנליסטים חוששים שזה יוביל למשבר מערכתי בגוש היורו כולו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות