אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ, איטליה וסין דוחפים את הביטקוין לרמה הגבוהה מאז תחילת 2014 צילום: איי אף פי

טראמפ, איטליה וסין דוחפים את הביטקוין לרמה הגבוהה מאז תחילת 2014

המטבע הווירטואלי נגע היום במחיר של 777 דולר - הרמה הגבוהה ביותר מאז התמוטטות בורסת Mt. Gox בפברואר 2014. מומחה: עלייה בהיקף הרכישות בהודו - עקב ביטול השטרות של 500 ו-1,000 רופי

02.12.2016, 21:38 | שירות כלכליסט

הביטקוין נגע היום במחיר של 777 דולר - הרמה הגבוהה ביותר מאז פברואר 2014, אז גנבו האקרים מטבע וירטואלי בשווי של מאות מיליוני דולרים מבורסת Mt. Gox והיא פשטה רגל.

צ'ארלס האייטר, מייסד ומנכ"ל Cryptocompare, המספקת מידע וניתוחים לגבי שוק המטבעות הווירטואליים, אמר כי הסיבות להתחזקות הביטקוין הן ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות בארה"ב, המשך פיחות  היואן בסין, והחשש מנצחונם של המתנגדים לרפורמה במשאל העם באיטליה שייערך ביום ראשון.

לדבריו, באחרונה נרשמה עלייה בהיקף רכישות הביטקוין בהודו, ככל הנראה עקב החלטת הממשלה לבטל את השטרות של 500 ו-1,000 רופי.

באוגוסט הודיעה ביטפינקס, פלטפורמת מסחר בביטקוין, על גניבה של מטבע וירטואלי בשווי של 65 מיליון דולר. יום לפני שנודע על הפריצה נסחר הביטקוין תמורת 654 דולר. כאשר נודע על הפריצה צנח המטבע בחדות והגיע למחיר של 515 דולר. 

ביטקוין, צילום: בלומברג ביטקוין | צילום: בלומברג ביטקוין, צילום: בלומברג

הביטקוין עדיין רחוק מרמות השיא שרשם בסוף 2013, אז נסחר תמורת יותר מ-1,000 דולר.

הרבה נכתב על הביטקוין בשנים האחרונות, מאלו שראו אותו כפיתוח נדרש שיביא את העתיד האוטופי הליברטאני שבו נהיה מנותקים מתלות בממשלה ובנקים מרכזיים, ואלו שראו אותו כתוכנית פרמידה שיכולה להתפוגג בכל רגע. בורסאות ענק כגון Mt. Gox קמו כדי לאפשר לאנשים להחליף בקלות בין מטבעות ביטקוין ומטבעות ממשלתיים, ואז נחשפו כתרמיות מסוכנות, בזמן שבורסאות אחרות נכנסו למייסטרים ואף זכו לאישור רשמי של האיחוד האירופי.

חברות חשובות כמו מיקרוסופט, אמזון וראקוטן היפנית החלו לקבל תשלומים לחלק ממוצריהן בביטקוין, ואילו קרנות הון סיכון מוכרות החלו להשקיע בחברות המפתחות טכנולוגיות המבוססות על ביטקוין או Blockchain. בו זמנית, רגולטורים דנו בשאלה האם ביטקוין הוא מטבע או מוצר, וכמובן – איך אפשר למסות אותו, ושמו של ביטקוין הפך להיות מקושר עם הלבנת כספים, פשע מאורגן ואפילו סמים. רוס אולבריכט, מייסד אתר סילק רוד, שדרכו משתמשים מכרו ורכשו סמים קשים, אסף לפי הדיווחים הון של מאות מיליוני דולרים בביטקוין. הזיהוי בין ביטקוין ובין הפעילות האפלה והלא־חוקית בדרך המשי הפך לחזק למדי. אולבריכט מרצה כעת עונש מאסר לכל החיים ללא אפשרות לחנינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות