אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Airbnb ברחה מהתביעה שהגישה נגד עיריית ניו יורק - והשאירה את משתמשיה לבד מול הרשויות צילום: בלומברג

Airbnb ברחה מהתביעה שהגישה נגד עיריית ניו יורק - והשאירה את משתמשיה לבד מול הרשויות

אתר שיתוף הדירות הודיע כי הוא מוכן להסדר, שיאפשר לעיריית ניו יורק לקנוס משתמשים על פי החוק שעבר במדינה. התמורה: הסכמת העירייה שלא להפוך את Airbnb לצד האחראי לעבירה

03.12.2016, 12:34 | נמרוד צוק
מכה ל-Airbnb ולמשתמשיה בניו יורק: החברה הודיעה אתמול (שישי) לבית המשפט כי היא נסוגה מהתביעה שהגישה נגד עיריית ניו יורק ומוכנה להגיע להסדר מולה, שיאפשר לה לקנוס משתמשים בשירות על פי החוק החדש שעבר במדינה באוקטובר - זאת בתמורה להסכמת העירייה שלא להפוך את את החברה עצמה לצד האחראי לעבירה.

קראו עוד בכלכליסט

 החקיקה החדשה, חוק מדינתי של מדינת ניו יורק, מאפשרת להטיל על משכירי דירות שלמות באתר, ובאתרים אחרים הפועלים במתכונת דומה, קנסות שנעים בין 1,000 ל-7,500 דולר - כאשר החוק לא דורש הוכחה כי הדירה הושכרה בפועל ויחול על עצם פרסום הדירה להשכרה קצרת טווח. מדובר בתוספת לחקיקה קיימת שאוסרת למעשה השכרה קצרת טווח של דירות שלמות בניו יורק מאז 2010, אבל הופכת אותה לאחת מצורות הרגולוציה המחמירות ביותר על Airbnb שמופעלות כיום בעולם. 

הפגנת תמיכה ב-Airbnb בניו יורק, צילום: איי אף פי הפגנת תמיכה ב-Airbnb בניו יורק | צילום: איי אף פי הפגנת תמיכה ב-Airbnb בניו יורק, צילום: איי אף פי

בתביעה שהגישה Airbnb זמן קצר אחרי אישור החוק, כחלק ממאבק נרחב שניהלה מולו, טענה החברה כי החוק הופך אותה לצד לעבירה, דבר שעלול להוביל לכך שניתן יהיה לגבות את הקנס גם ממנה ולא רק מהמשכירים מפרי החוק עצמם - סעיף שמנוגד לטענתה לשורה של סעיפים בחוקת ארה"ב.

חברת המועצה המחוקקת לינדה רונזטל, שעמדה מאחורי החוק, אמרה בעקבות ביטול התביעה כי "אני מצפה עתה מעיריית ניו יורק להתחיל לפעול כנגד מפרי החוק הסדרתיים שהופכים את מה שאמור להיות דיור בר השגה למלונות בלתי חוקיים". הההחלטה, שתציל את Airbnb מאיום החשיפה לקנסות אבל משאירה את משתמשיה לבד מול הרשויות, עשויה להוות תקדים שיוביל לאימוץ חקיקה דומה בערים נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
חברת בלוף ושקר
הסיבה שהמחירים בairbnb נמוכים יותר (לא תמיד אגב) היא העלמת מס. אם בעלי הדירות היו משלמים את כל המסים המחיר שהיו גובים היה גבוה ממחיר של מלון (למלון יש בדרך כלל יתרון לגודל). החברה מציגה את עצמה כחברתית, שיתופית, חינמית אבל גובה עמלה של 15% לפחות מכל לינה (מהמשכיר). המצחיק הוא, שדווקא אנשים שמציגים את עצמם כ׳חברתיים״, אנשי ה״כלכלה החדשה״ מהללים את airbnb בעוד שבפועל היא חברה אנטי חברתית ביותר. כנראה. כאשר מגיע רגע התשלום, גם ה״שיתופיים״ רוצים לקבל 100% ולשלם 0%.
בועה מנופחת  |  04.12.16
לכל התגובות