אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנצחת הגדולה מאז בחירתו של טראמפ: מניית גולדמן זאקס שטסה כבר 22% צילום: בלומברג, Shahar Azran

המנצחת הגדולה מאז בחירתו של טראמפ: מניית גולדמן זאקס שטסה כבר 22%

כוונתו של הנשיא הנבחר להקל ברגולציה על ענקיות הפיננסים מזניקה את המניות שלהן. מניית ג'יי.פי מורגן צ'ייס זינקה ב-16.5% מאז הבחירות

03.12.2016, 14:56 | שירות כלכליסט

מניותיה של קבוצת גולדמן זאקס נסוגו אתמול (ו') משיא של 9 שנים, אולם עדיין היו המרוויחות הכי גדולות מהראלי במדד הדאו ג'ונס מאז נצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

מניותיו של הבנק אמנם ירדו אתמול ב-1.4%, אולם המנייה בכל זאת נסקה ב-22% מאז בחירתו של טראמפ. שלשום ננעלה מניית גולדמן זאקס ברמתה הגבוה ביותר מאז 3 בדצמבר, 2007 – חודשים ספורים לפני המשבר הכלכלי. המנצח השני, מאז נצחונו של טראמפ, הוא ג'יי.פי מורגן צ'ייס, שמניותיו זינקו ב-16.5% מאז הבחירות.

מטה גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק | צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: בלומברג

מה שהופך את ה"רפובליקניזציה" של הבית הלבן ושל הקונגרס לאטרקטיבית כל כך לבנקים היתה העובדה שטראמפ ומי שנבחר על ידו לכהן כשר האוצר, סטיבן מנוצ'ין, הביעו עניין בביטול חוק דוד -פראנק ( Dodd-Frank), שנולד עם המשבר הפיננסי ושהידק מאוד את הרגולציה על הגופים הפיננסיים בארה"ב. בוול סטריט מעדיפים אקלים רגולטורי משוחרר יותר.

גם תשואות האג"ח הממשלתיות רשמו טיפוס חד, זאת על רקע האמון שנותנים המשקיעים בהבטחתו של טראמפ לחזק את ההשקעה בתשתיות, מה שעשוי לחזק את הכלכלה, ולהגדיל את האינפלציה ואת היצע האג"ח הממשלתיות באמצעות הצמחת החוב הממשלתי. עלייה בריביות לטווח הארוך עשויה לבסס את רווחי הבנקים באמצעות הגדלת הרווח מהלוואות לטווח ארוך הממומנות בעזרת נטילת הלוואות קצרות טווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות