אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דויטשה בנק תשלם 60 מיליון דולר כדי ליישב תביעה על ביצוע מניפולציה במחירי הזהב צילום: בלומברג

דויטשה בנק תשלם 60 מיליון דולר כדי ליישב תביעה על ביצוע מניפולציה במחירי הזהב

רק באוקטובר האחרון הסכים הבנק הגדול באירופה לשלם 38 מיליון דולר כדי ליישב תביעה דומה על ביצוע מניפולציה במחיר הכסף

03.12.2016, 14:50 | שירות כלכליסט

דויטשה בנק הסכימה לשלם 60 מיליון דולר כדי ליישב תביעה שבה נטען כי הבנק הגרמני קשר קשר על מנת לבצע מניפולציה על מחירי הזהב על חשבון המשקיעים. הנוסח הראשוני של ההסכם ליישוב התביעה הוגש אתמול לבית המשפט המחוזי במנהטן, וממתין לאישור השופטת המטפלת בתביעה. דויטשה בנק הכחישה בהסכם שעשתה כל רע, אך הסכימה לשלם את הסכום האמור.

רק באוקטובר האחרון הסכים הבנק לשלם 38 מיליון דולר על מנת ליישב תביעה דומה על ביצוע מניפולציות במחירי הכסף. אמנדה וויליאמס, דוברת הבנק, סירבה להגיב לדברים. עורכי דין מטעם התובעים לא מסרו תגובה להסכם.

מטה דויטשה בנק בפרנקפורט, צילום: אימג מטה דויטשה בנק בפרנקפורט | צילום: אימג'בנק, Gettyimages מטה דויטשה בנק בפרנקפורט, צילום: אימג

תביעה זו היא רק אחת מבין כמה תביעות שהוגשו לבית המשפט במנהטן, ומאשימות את ענקיות הפיננסים בביצוע מניפולציות בשוק הסחורות והפיננסיים בין השנים 2004 ו-2013. משקיעים הגישו תביעות כאלו נגד דויטשה בנק, ברקליס, HSBC, וסוסייטה ז'נרל.

בעוד המשקיעים לא העריכו בתביעה בכמה מסתכם פורטפוליו הזהב של הבנקים, אך ציינו כי שוק נגזרות הזהב לבדו נאמד בכ-650 מיליארד דולר. דויטשה בנק הסכים ליישב את חלקו בפרשה באפריל אולם תנאי ההסכם לא פורסמו עד כה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות