אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יחימוביץ' מאשרת: שוקלת להתמודד על ראשות ההסתדרות צילום: עמית שאבי

יחימוביץ' מאשרת: שוקלת להתמודד על ראשות ההסתדרות

חברת הכנסת אמרה באירוע שבתרבות כי בקרוב תודיע על החלטתה; הבחירות להסתדרות יתקיימו בחודש מאי

03.12.2016, 17:21 | אסנת ניר
חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) אישרה היום (שבת) באירוע שבתרבות בנס ציונה כי היא שוקלת להתמודד על ראשות ההסתדרות וכי תחליט על כך בקרוב.

יחימוביץ' הוסיפה כי היא מקבלת פניות רבות מבכירים בהסתדרות ומחוצה לה, לרבות אנשי ועדי עובדים ממגזרים שונים, המבקשים ממנה להתמודד, וכי בקרוב תודיע על החלטתה. עדיין לא ברור אם תתמודד בראש סיעה עצמאית או דרך סיעת העבודה בהסתדרות.

יחימוביץ יחימוביץ'. מתלבטת | צילום: אלכס קולומויסקי יחימוביץ

הבחירות אמורות להתקיים במאי הקרוב. המועמד המוכרז היחיד כרגע הוא אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות הנוכחי שעומד בראש סיעת עוגן. על פי ההערכות המועמדים הפוטנציאליים מלבד יחימוביץ' להתמודדות הם ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) וח"כ עמיר פרץ, גם הוא מהמחנה הציוני - בדומה ליחימוביץ'. יש עתיד הכריזה על הקמת סיעה בהסתדרות וטרם הכריזה על מועמדה.

בשבתרבות בנס ציונה שיתפה יחימוביץ' את הקהל בהתלבטויותיה, ואמרה כי "ההסתדרות היא גוף חשוב ומרכזי שעוסק בנושא היקר לי מכל -  הזכות להתפרנס בכבוד וזכויות עובדים שהן תנאי ראשון להיותנו חברה מתוקנת שמכבדת את אזרחיה. אין ספק שמדובר בתפקיד מאתגר, משמעותי ומשפיע. מאידך זה לא סוד שאני מאוד אוהבת את מה שאני עושה כיום, ויכולת ההשפעה שלי היא נרחבת ביותר, גם באופוזיציה".

לדבריה, "אני מעריכה שבשנה הקרובה יתרחשו שינויים מרחיקי לכת בכל הגושים הפוליטיים, תחת ההבנה ששמירה על הדמוקרטיה וערכיה היא יעד מרכזי שמכנס סביבו הרבה גורמים. אני כמובן רוצה להיות חלק מזה ולהניע תהליכים בעצמי. לכן, הדילמה לא קלה".

ניסנקורן התארח היום באירוע שבתתרבות במודיעין וכשנשאל על מועמדותה של יחימוביץ' השיב כי הוא מודע לכך והוא מספיק בטוח בעשייתו ובמעמדו בהסתדרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
אשה הנכונה במקום הנכון
שלי היא בדיוק האדם המתאים להוביל ולקדם את זכויות העובדים בגוף הגדול במדינה. ההסתדרות היא בדיוק המקום המתאים לכך. מקווה שהעובדים יצביעו לפי מצפונם ולא בהתקרנפות וברפיה כפי שהיה עד עכשיו. תקפידי להוציא את הקלפיות ממקום העבודה!!!! אז יהיה לך סיכוי הוגן לנצח בלי פיקוח של היו״רים על ההצבעות ובלי יכולת של ההסתדרות לבדוק מאיזה מקום העבודה המצביעים שלך
אני  |  04.12.16
לכל התגובות