אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על השכר: "נאמני התחנה המרכזית החדשה השחיתו זמן ורוצים שעות נוספות" צילום: אוראל כהן, צפריר אביוב

הקרב על השכר: "נאמני התחנה המרכזית החדשה השחיתו זמן ורוצים שעות נוספות"

הנאמנים עליזה שרון, חיים קמיל ויוסי בנקל דורשים 8 מיליון שקל כשכר ביניים נוסף. הנושים מתנגדים נחרצות: "היו מוכנים להסתפק במחיר מכירה נמוך"

04.12.2016, 08:09 | ענת רואה

דרישת נאמני התחנה המרכזית החדשה (התמח"ת) לשכר "ביניים" של 8 מיליון שקל, בנוסף לשכר החודשי שהם מקבלים, נתקלת בשורת התנגדויות חריפות מצד הנושים. הנאמנים מעריכים שעליהם להגיע לשכר סופי של 33 מיליון שקל, ועד כה הם צברו 6 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כחודשיים הגישו שלושת הנאמנים, רו"ח עליזה שרון, רו"ח חיים קמיל ועו"ד יוסי בנקל, בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לאשר להם שכר ביניים, בנוסף לתשלום החודשי שהם מקבלים, כ־150 אלף שקל, שמתחלק בין שלושתם. בימים האחרונים הוגשו בזו אחר זו ההתנגדויות. אגד, למשל, ציינה כי הנאמנים טוענים לריבוי שעות עבודה, אך בלי להתייחס לנסיבות שהביאו לכך. לטענת אגד, ההתנהלות הבעייתית של הנאמנים וחילוקי הדעות ביניהם הביאו להתארכות הליכים ולהשחתת זמן לריק של כל המעורבים בהליך.

התחנה המרכזית החדשה, צילום: עמית שעל התחנה המרכזית החדשה | צילום: עמית שעל התחנה המרכזית החדשה, צילום: עמית שעל

עוד נטען כי לא ניתן להתעלם מכך שהמחיר המיטבי, 320 מיליון שקל, שבו נמכרה לבסוף התמח"ת לנצבא התקבל לאחר ביקורת חריפה של בית המשפט על הליכי המכר הראשונים של הנאמנים, שביקשו לאשר את המכירה לנצבא תמורת 200 מיליון שקל, שרובם בוססו על קיזוז חובות. אגד מוסיפה ומזכירה כי הנאמן קמיל טען שיש לאשר את המכירה לנצבא תמורת 150 מיליון שקל. "המסקנה פשוטה", טוענת אגד, "בניגוד לנטען על ידי הנאמנים בבקשת השכר, הללו לא 'הצליחו למכור' את התמח"ת בתמורה ל־320 מיליון שקל, אלא הם היו מוכנים להסתפק ב־200 מיליון שקל, אולם נכפו עליהם שיפורים והליכים מחודשים, בפיקוח הדוק ובהשתתפות פעילה וחריגה של בית המשפט". לכן נטען כי אין לחשב את שכר הנאמנים לפי תמורת מכר של 320 מיליון שקל.

גם חברת דן הגישה התנגדות. לטענתה, אין הצדקה לפסוק להם "שכר ביניים", אלא להידרש לתחשיב סופי כשיסיימו את העבודה על התיק. לפי דן, במכלול הנסיבות ונוכח "התנהלותה הפסולה והתכסיסנית" של קבוצת נצבא, היא זו שצריכה לשאת בכל שכר הנאמנים.  

גם נצבא הגישה התנגדות לבקשת שכר הטרחה. לטענתה, הדרישות מופרזות ואינן מתקבלות על הדעת. הנאמנים, נטען, קיבלו לאורך הדרך סכומים עצומים, יותר מ־6 מיליון שקל, וסכומים אלו כבר עולים בהרבה על המגיע לנאמנים כשכר סופי. נצבא חולקת על אופן חישוב השכר של הנאמנים, המסתמך על תקנה 8א לתקנות השכר. לפי נצבא, הנאמנים טענו שהיא לבדה אמורה לשאת בשכר, אך זו גישה מקוממת שמלמדת על זלזול בזכויותיה של נצבא, שהיא נושה של התמח"ת ויש לנהוג בה ככזו.

ארגון בעלי העסקים של התחנה, הנחשבים נושים רגילים, הגישו גם הם תגובה באמצעות עורכי הדין צבי שוב ומוטי קניאל, והודיעו שאינם צריכים להשתתף במימון שכר הטרחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות