אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאמן גולדן סטייט ווריירס: "צריך לאשר לספורטאים לעשן מריחואנה" צילום: איי פי

מאמן גולדן סטייט ווריירס: "צריך לאשר לספורטאים לעשן מריחואנה"

סטיב קר סיפר שעישן מריחואנה לטיפול בכאבי גב מהם הוא סובל בשנתיים האחרונות והוסיף: "מריחואנה עדיפה לגוף מאשר ויקודין"

04.12.2016, 13:34 | מערכת כלכליסט

סטיב קר, מאמן גולדן סטייט ווריורס, אמר שלשום בראיון ל-CSN Bay Area, כי עישן מריחואנה לטיפול בכאבי גב מהם הוא סובל בשנתיים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

"רואים את השינוי הזה בחוקים שאושרו במדינות שונות, ביניהן קליפורניה. אני מקווה שגם ליגות הספורט יצליחו לראות מעבר לתפיסה הרווחת. אני בטוח שב-NFL מודאגים שהאוהדים יחשבו שהשחקנים סטלנים". , צילום: איי פי "רואים את השינוי הזה בחוקים שאושרו במדינות שונות, ביניהן קליפורניה. אני מקווה שגם ליגות הספורט יצליחו לראות מעבר לתפיסה הרווחת. אני בטוח שב-NFL מודאגים שהאוהדים יחשבו שהשחקנים סטלנים". | צילום: איי פי "רואים את השינוי הזה בחוקים שאושרו במדינות שונות, ביניהן קליפורניה. אני מקווה שגם ליגות הספורט יצליחו לראות מעבר לתפיסה הרווחת. אני בטוח שב-NFL מודאגים שהאוהדים יחשבו שהשחקנים סטלנים". , צילום: איי פי

"אני מניח שאני עלול להסתבך בגלל זה, אבל ניסיתי מריחואנה פעמיים בשנה וחצי האחרונות, כשחוויתי כאבים, כאב כרוני שאני מתמודד איתו", אמר קר למגיש מונטי פול.

"אחרי הרבה מחקרים, הרבה עצות מאנשים, אבל אין לי מושג אם אני יכול, כנראה שהייתי נכשל בבדיקת סמים. אבל אני בכלל לא יודע אם חוקי ה-NBA מחייבים אותי לעבור בדיקת סמים. אני ניסיתי את זה, וזה בכלל לא עזר, אבל זה כן היה שווה את זה, מכיוון שאני מחפש תשובות על כאב. ניסיתי משככי כאבים וסמים מסוגים אחרים, והם היו גרועים יותר".

קר עבר ניתוח גב בשנה שעברה, בגללו הפסיד כמעט את רוב המחצית הראשונה של עונת 2015-16, וסיבוכים גרמו לו אי נעימות מתמשכת.

קר, שהוכתר כמאמן השנה בעונה שעברה, אמר באותו הראיון שהוא מקווה שליגות הספורט ירככו את העמדות שלהן על שימוש במריחואנה, שכן להערכתו זו אלטרנטיבה טובה יותר למה שנותנים כיום לשחקנים נגד כאבים.

"אני לא איש של מריחואנה, זה לא עושה לי טוב. ניסיתי כמה פעמים, וזה לא עשה לי נעים, כך שאיני מומחה לעניין. אבל אני כן יודע שספורטאי, בייחוד שחקן כדורסל, אם הוא סובל מכאבים, אני לא חושב שיש ספק שמריחואנה עדיפה לגוף מאשר ויקודין", אמר קר (51). "ועדיין רושמים לספורטאים בכל מקום ויקודים כאילו זה ויטמין סי וזה לא סיפור כזה גדול. יש מעין תפיסה במדינה שלנו שתרופות מרשם זה בסדר, אבל מריחואנה היא גרועה. אני חושב שזה עומד להשתנות.

"רואים את השינוי הזה בחוקים שאושרו במדינות שונות, ביניהן קליפורניה. אני מקווה שגם ליגות הספורט יצליחו לראות מעבר לתפיסה הרווחת. אני בטוח שב-NFL מודאגים שהאוהדים יחשבו שהשחקנים סטלנים".

בראיון שהעניק קומיקינר ה-NBA אדם סילבר למגזין GQ ב-2014, הוא הביע את דעתו על שימוש המריחואנה בקרב שחקנים.

"אנחנו הרבה יותר מודאגים משימוש בהורמוני צמיחה וצריכת חומרים מגבירי ביצועי", אמר. "זה עניין של מדיניות, וההעדפה שלנו היא שהשחקנים לא יעשנו מריחואנה. אנחנו חושבים שזה ישפיע על הביצועים שלהם על המגרש. עם זאת, קיום בדיקות לשימוש במריחואנה עולות לדיון במו"מ על החוזים הקיבוציים, ואנחנו מתאימים עצמנו לזמנים המשתנים".

קר מאמין שזה רק שאלה של זמן לפני שיוסרו ההגבלות על שימוש במריחואנה וזה יהפוך למקובל חברתית. להערכתו, התועלת תגבר על הסיכונים הפוטנציאלים. "שוב, איני מומחה לעניין, אבל אני יודע מספיק בייחוד לנוכח השנתיים האחרונות שבהן חוויתי כאב כרוני. אני מבין מספיק בעניים. ויקודין לא טוב לבני אדם. הוא לא. הוא הרבה יותר גרוע ממריחואנה", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות