אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופקדה תוכנית לבניית 1,300 יח"ד ביישוב הבדואי שגב שלום צילום: יהודית גרעין-כל

הופקדה תוכנית לבניית 1,300 יח"ד ביישוב הבדואי שגב שלום

עפ"י התוכנית שטחי המגורים ייבנו במגרשים בגדלים של 2.5-1 דונמים המיועדים ל-4 עד 12 יחידות דיור בבנייה צמודת קרקע ובנייה רוויה של עד 6 קומות

04.12.2016, 13:24 | אביב גוטר

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום הפקידה תוכנית לבניית שכונת מגורים חדשה ממערב ליישוב הבדואי שגב שלום שתכלול כ-1,300 יחידות דיור. התוכנית מיועדת לתת מענה למצוקת הדיור של תושבי היישוב הוותיקים והסדר התיישבות של תושבים המתגוררים בסמיכות ליישוב.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התוכנית שטחי המגורים ייבנו במגרשים בגדלים של 2.5-1 דונמים המיועדים ל-4 עד 12 יחידות דיור בבנייה צמודת קרקע ובנייה רוויה של עד 6 קומות. התוכנית הוגשה על ידי הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב שבמשרד החקלאות והוכנה על ידי האדריכל אסף שקד מעניקה שטחים לאזורי מסחר, מוסדות ציבור ושטחים פתוחים.

הפקדת התוכנית מהיא במסגרת תוכנית שמנסה לקדם שר החקלאות אורי אריאל להסדרת קרקעות הבדואים. על פי התכנית, ייבנו לאוכלוסייה הבדואית כ-25 אלף יחידות דיור בחמש השנים הקרובות על קרקעות מדינה במחירים מסובסדים או בחינם. ההטבה תוענק לכל בדואי שיטען לבעלות על קרקע מבלי הצורך להוכיח זאת, ויקבל תמורתה קרקע חלופית שגודלה רבע מהקרקע הנתבעת והיתרה ופיצוי כספי בשווי הנותר מערך הקרקע הנתבעת.

היישוב הבדואי שגב שלום, צילום:  יהודית גרעין-כל היישוב הבדואי שגב שלום | צילום: יהודית גרעין-כל היישוב הבדואי שגב שלום, צילום:  יהודית גרעין-כל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות