אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טירוף בוומבלי: כרטיס להופעה של אדל בקיץ הבא נמכר ב-9,000 ליש"ט צילום: אי פי איי

טירוף בוומבלי: כרטיס להופעה של אדל בקיץ הבא נמכר ב-9,000 ליש"ט

למרות מאמציה של הזמרת למנוע ספסרות ברשת, מאות כרטיסים הוצעו למכירה באתרים שונים במחירים מופקעים - לפני שהחלה המכירה הרשמית. השלב הבא: דיון בפרלמנט שימנע שימוש בבוטים שרוכשים מאות כרטיסים בתוך שניות ספורות

04.12.2016, 23:48 | שירות כלכליסט
כרטיסים להופעות של אדל הם מצרך מבוקש ביותר, לראיה הם נמכרים בסכומים גבוהים במיוחד בשוק המשני, זאת על אף מאמציה של הזמרת למנוע ספסרות. מאות כרטיסים להופעה של אדל בוומבלי בלונדון בקיץ הוצעו למכירה חוזרת באתרים כמו Viagogo ו- StubHub אפילו לפני שהחלה המכירה הרשמית באתר של אדל.

בעיתון הבריטי ה"גרדיאן" דיווחו שהכרטיסים היקרים ביותר הוצעו למכירה במחירים של 9,000 ליש"ט. אם כי, המחיר הממוצע נע סביב 2,000 ליש"ט, לא כולל דמי הזמנה.

קראו עוד בכלכליסט

אדל נאבקת כבר שנה בתופעה. לפי ההערכה, בשנה שעברה היא הצליחה לחסוך למעריצים שלה 4 מיליון ליש"ט לאחר שמנעה מהספסרים גישה לכרטיסים להופעות שלה. מעל 50 אלף מעריצים גם נענו לקריאה שלה ונרשמו מראש באתר מיוחד כדי להיות זכאים לרכוש כרטיסים להופעות שלה בבריטניה. מעבר לכך, אדל והצוות שלה פעלו בשיתוף עם אתר המכירות הלגיטימי Songkick כדי לזהות חשבונות השייכים להערכתם לספסרים. בעקבות זאת, הצליחו לבטל מכירה חוזרת של בסביבות 18 אלף כרטיסים בבריטניה.

הנושא אף עלה לדיון בפרלמנט, והמחוקקים שוקלים להפוך ללא חוקי את השימוש בבוטים, שיכולים לקנות מאות כרטיסים בתוך שניות ספורות. אולם, המומחים אינם מאמינים שבכך יצליחו למנוע ניצול של המעריצים.

אדל. חסכה למעריציה 4 מיליון ליש"ט בשנה שעברה, צילום: גטי אימג אדל. חסכה למעריציה 4 מיליון ליש"ט בשנה שעברה | צילום: גטי אימג'ס אדל. חסכה למעריציה 4 מיליון ליש"ט בשנה שעברה, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות