אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדידס ביטלה את הסכם החסות עם התאחדות האתלטיקה הבינלאומית צילום: איי אף פי

אדידס ביטלה את הסכם החסות עם התאחדות האתלטיקה הבינלאומית

ההסכם בוטל שלוש שנים לפני המועד המקורי - על אף התכניות של הארגון לבצע רפורמות נרחבות לנוכח הגילויים על צריכת סמים ופרשת שחיתות

04.12.2016, 20:18 | שירות כלכליסט

אדידס מסיימת שותפות מסחרית עם התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF), שלוש שנים לפני המועד המקורי. זאת על אף התוכניות של הארגון לבצע רפורמות נרחבות לנוכח הגילויים על צריכת סמים ופרשת שחיתות.

קראו עוד בכלכליסט

בהצהרה שפורסמה מטעמה של אדידס נמסר כי שני הצדדים החליטו בצורה הדדית לסיים את החוזה. "אנחנו רוצים להודות ל-IAAF על שותפות מצליחה ומקצועית". , צילום: איי אף פי בהצהרה שפורסמה מטעמה של אדידס נמסר כי שני הצדדים החליטו בצורה הדדית לסיים את החוזה. "אנחנו רוצים להודות ל-IAAF על שותפות מצליחה ומקצועית". | צילום: איי אף פי בהצהרה שפורסמה מטעמה של אדידס נמסר כי שני הצדדים החליטו בצורה הדדית לסיים את החוזה. "אנחנו רוצים להודות ל-IAAF על שותפות מצליחה ומקצועית". , צילום: איי אף פי

בהצהרה שפרסמה IAAF ביום שישי, ערב הפגישה המיוחדת לאישור הרפורמות נמסר: "השותפות המסחרית שלנו תיגמר בסוף 2016".

החוזה המקורי ל-11 שנים, שיצא לדרך ב-2008, העניק לענקית ציוד הספורט הגרמנית זכויות ספונסרשיפ עולמיות עד 2019. החוזה נחתם תחת הנשיא לשעבר של ההתאחדות, לאמין דיאק, שמואשם בשחיתות בצרפת בגין גילויים על הסתרת שימוש בסמים של אתלטים מרוסיה.

סבסטיאן קו, שהחליף את דיאק באוגוסט 2015, פעל להעברת שינויים משמעותיים באופן שבו ההתאחדות מתמודדת עם מקרי סמים בפגישה המיוחדת שנערכה ביום שבת במונאקו.

ב-IAAF מקווים להכריז בקרוב על מחליפה לאדידס, והודו לחברה עבור "התמיכה ארוכת השנים בספורטאים והשותפות הקרובה עם IAAF".

בהצהרה שפורסמה מטעמה של אדידס נמסר כי שני הצדדים החליטו בצורה הדדית לסיים את החוזה. "אנחנו רוצים להודות ל-IAAF על שותפות מצליחה ומקצועית".

בתוך כך, נודע כי איגוד הוועדים האולימפיים הלאומיים (ANOC) הסכים לשלם את כספי הערבות של פטריק היקי כך שיוכל לשוב הביתה מברזיל. ההחלטה להלוות את הכסף אושרה פה אחד על ידי נשיא ANOC שייח אחמד אל פאחד אל סאבא וסגני הנשיא, בהצבעה שנערכה בחודש שעבר.

היקי האירי, המכהן כנשיא המועצה האולימפית של אירלנד והוועד האולימפי האירופי, נעצר בברזיל בפשיטה שערכה המשטרה המקומית בריו ב-17 באוגוסט, 2016. הוא מואשם בספסור בכרטיסים, וכן בסעיפים הנוגעים להלבנת הון והעלמות מס.

היקי (71) מכחיש את ההאשמות, ובחודש שעבר הסכים שופט בברזיל להשיב לו את הדרכון כך שיוכל לעזוב את המדינה. השופט אישר זאת בשל "סיבות רפואיות", אך ב-RTE דיווחו כי הוצב לו תנאי לפיו עליו לשלם ערבות של 410 אלף יורו (440 אלף דולר). ב-ANOC הסכימו לשלם את הערבות עבור היקלי, המשמש גם כסגן נשיא בארגון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות