אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין הוציא צו מניעה נגד שביתת המורים שהיתה מתוכננת לבוקר צילום: דנה קופל

בית הדין הוציא צו מניעה נגד שביתת המורים שהיתה מתוכננת לבוקר

הלימודים בבתי הספר העל יסודיים היו אמורים להתחיל ב-10:00 - במחאה על אי-הסדרים בתשלומים למורים; יו"ר ארגון המורים, רן ארז: "דורשים מבנט שימלא את תפקידו כשר חינוך קודם כל"

05.12.2016, 00:00 | ספי קרופסקי

בית הדין לעבודה הוציא הלילה צו מניעה נגד השביתה המתוכננת למחר של ארגון המורים. 

מוקדם יותר הערב הודיע ארגון המורים על השבתת הלימודים בחינוך העל יסודי עד 10 בבוקר מחר. יו"ר ארגון המורים רן ארז הסביר הערב כי "שר החינוך ממשיך להתעלם מהבעיות הקיימות במערכת החינוך, ממורים, מתלמידים ומהוריהם. לא כל בעיות השכר נפתרו, ולא רק זאת, אלא גם בעיות נוספות הקיימות בחינוך העל יסודי. לאור זאת החלטנו להחריף את המאבק ודורשים ממנו שימלא את תפקידו כשר חינוך קודם כל".

קראו עוד בכלכליסט

למרות שמשרד החינוך והעומד בראשו נפתלי בנט הודיעו שהושג פתרון לבעיית המשכורות, נמשכו להירשם בתקופה האחרונה תלונות מצד מורים על אי סדרים בתשלומים המגיעים להם. זאת לאחר שבאוקטובר יצאו המורים במחאה עצמאית נרחבת נגד משרד החינוך בגין אי סדרים במשכורות שלהם. המחאה הגיעה לשיא בהפגנה מול מטה משרד החינוך בתל אביב.

תלושי השכר החסרים הפכו לריטואל שחוזר על עצמו בכל ספטמבר. בפעם האחרונה הוא נגרם כתוצאה מרפורמה בהסדרי התחבורה שגרמה לכך ששכר המורים קוצץ רטרואקטיבית, אבל גם מטעויות המתבצעות בחישוב התלושים כתוצאה מכך שמערכות השכר במשרד החינוך מיושנות ומסורבלות. וכמו תמיד המורים מציינים כי גם בפעמים הקודמות הבטיחו להם הבטחות, הקימו ועדות וכינסו פגישות דחופות, ובספטמבר שוב הגיע תלוש שכר חסר.

רן ארז, צילום: דנה קופל רן ארז | צילום: דנה קופל רן ארז, צילום: דנה קופל
מורים שנכחו בהפגנה דיווחו ל"כלכליסט" על סכומים של 3,000 ו־4,000 שקל שנוכו ממשכורתם שאינה גבוהה ממילא. בכל שנה הם צריכים להילחם מחדש על הניכויים וההפרשות מול פקידי המשרד. זה אפשרי, הם אומרים, אבל מאוד מתיש, קשה ומסורבל.

הגפרור שהצית את המחאה בפעם הזו, בניגוד לשנים קודמות, היה חלון הזמנים הצר בין פתיחת שנת הלימודים לראש השנה - המורים קיבלו את תלוש השכר המופחת ערב החג האחרון, רגע לפני שיוצאים לקניות, מתכננים חופשות וקובעים ארוחות משפחתיות. כל זאת בזמן שהמשרד עצמו מתהדר ברפורמות חדשות ובתקציב עצום של 57 מיליארד שקל, שני רק למשרד הביטחון.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "ארגון המורים בוחר לפגוע באופן שיטתי, קבוע ושרירותי במערכת החינוך. הוא לוקח בשבי אלפי מורים ותלמידים, ורק בשל מאבקים פנים ארגוניים על רקע של כח ושליטה. משרד החינוך מבהיר כי הלימודים בחטיבות הביניים מתקיימים כרגיל והתלמידים מתבקשים להגיע לבתי הספר". במשרד הבהירו כי בכוונתם לפנות לבית הדין לעבודה בעקבות השביתה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות