אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת מבקר המדינה: הגיש את התקציב של משרדו לשנה בלבד צילום: חיים צח

מחאת מבקר המדינה: הגיש את התקציב של משרדו לשנה בלבד

הסיבה: הביקורת החריפה שמתח המבקר יוסף שפירא על השיטה הדו־שנתית. היום אמורה ועדת הכספים לאשר את התקציב ובכוונתה לחייב את המשרד להגיש את התקציב שוב במתכונת דו־שנתית

05.12.2016, 08:10 | שחר אילן

משרדו של מבקר המדינה יוסף שפירא הגיש לוועדת הכספים של הכנסת את תקציבו לשנה אחת בלבד, אף על פי שעליו להגיש את תקציבו לשנתיים משום שתקציב המדינה הוא דו־שנתי. הסיבה לכך היא הביקורת החריפה שמתח המבקר יוסף שפירא על השיטה הדו־שנתית.

קראו עוד בכלכליסט

היום אמורה ועדת הכספים לאשר את התקציב של משרד מבקר המדינה ובכוונתה לחייב את המשרד להגיש את התקציב שוב במתכונת דו־שנתית. בוועדה מסבירים את הדרישה בכך ש"כל הגופים במדינה עובדים על תקציב־דו שנתי" ולא ניתן להחריג את המבקר.

במשרד המבקר מתכוונים להיענות לדרישה. אתמול עבדו במשרד על הכנת תקציב דו־שנתי, אך לנוכח מגבלת הזמן לא ברור אם אנשי המשרד יספיקו להכין את התקציב עד למועד פתיחת הישיבה של ועדת הכספים ב־12:30. 

מבקר המדינה יוסף שפירא. מתכוון להיענות לדרישה , צילום: עמית שאבי מבקר המדינה יוסף שפירא. מתכוון להיענות לדרישה | צילום: עמית שאבי מבקר המדינה יוסף שפירא. מתכוון להיענות לדרישה , צילום: עמית שאבי

כדי לשמור על עצמאותו של המבקר, משרדו רשאי לקבוע בעצמו את תקציבו, אך עליו לקבל את אישור ועדת הכספים. גם בשנים הקודמות הגיש המבקר את תקציבו במתכונת חד־שנתית. לפי ההצעה שהגיש שפירא, תקציב משרדו ל־2017 יגדל ב־2.6% מ־350 מיליון שקל ל־359 מיליון שקל.

עוד עולה מההצעה כי 66% מתקציב משרד המבקר מוקדשים לנושאי שכר.

ממשרד המבקר נמסר כי "בשעתו אכן נמנע משרד מבקר המדינה מלהגיש לאישור ועדת הכספים תקציב דו־שנתי מכיוון שבאותה עת ערך משרד המבקר את הביקורת של משרד האוצר בנושא 'הכנת תקציב 2011–2012 ועמידה ביעדי הגירעון'. הדו"ח שפורסם ביולי 2014 קבע כי הגירעון הגדול ב־2012 נבע בין היתר מתחזיות הכנסה קלוקלות לשנת התקציב השנייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות