אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת חוץ וביטחון אישרה את קיצור שירות החיילים בחודשיים ל-30 חודשים צילום: ישראל יוסף

ועדת חוץ וביטחון אישרה את קיצור שירות החיילים בחודשיים ל-30 חודשים

שירות החיילים יתקצר רק ב-החל מ-2020. תמורת קיצור השירות יקבל צה"ל תוספת של כ-300 מיליון שקל בשנה שתאפשר להשאיר את מרבית הלוחמים בחודשי קבע במקום החודשים שקוצרו

05.12.2016, 10:13 | עמרי מילמן

ועדת חוץ וביטחון אישרה את הצעת החוק הקובעת כי שירות החובה של גברים יקוצר מ-32 חודשים ל-30 חודשים החל מ-2020 כך שבפועל ייקבל ביטוי רק ב-2023 כאשר יחלו החיילים שהתגייסו ב-2020 להשתחרר. קיצור זה נוסף לקיצור של 4 חודשים שנכנס בתוקף ביולי 2015.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הדיון התעורר ויכוח האם על הוועדה לקבוע בחוק בחינה נוספת של ההחלטה על קיצור השירות ב-2019, לקראת תאריך היעד, זאת מאחר ובצבא עדיין לא יודעים מה משמעות קיצור השירות הראשון - כיצד הוא משפיע בפועל על מצבת כח האדם והחיילים.

חיילי צה"ל (ארכיון), צילום: גטי אימג חיילי צה"ל (ארכיון) | צילום: גטי אימג'ס חיילי צה"ל (ארכיון), צילום: גטי אימג

אולם גם נציגי האוצר וגם נציגי הצבא הודו כי אם תתווסף "כוכבית" לחוק, ולא הגדרה ברורה וחד- משמעתית, הצבא עלול שלא להערך לקיצור השירות ולנסות לדחותה ברגע האחרון.

תמורת קיצור השירות מקבל הצבא, כחלק מהסיכום על תקציב הביטחון שמביא את תקציב הביטחון לסך של 70 מיליארד שקל בשנה, תוספת של כ-300 מיליון שקל בשנה שיאפשרו להם להשאיר את מרבית הלוחמים בחודשי קבע במקום החודשים שקוצרו, כך שבפועל המהלך אמור להטיב עם הלוחמים שיוכלו להשתחרר לאחר כמה חודשים עם משכורת שיכולה להגיע לכ-9,000-8,000 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות