אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית אור יהודה לשעבר הורשע בעבירות מין ושחיתות צילום: צביקה טישלר

ראש עיריית אור יהודה לשעבר הורשע בעבירות מין ושחיתות

דוד יוסף הורשע במעשים מגונים, הטרדות מיניות, הפרת אמונים ועבירות רבות אחרות - לאחר שיותר מעשר נשים העידו נגדו. יוסף גם קרא רחוב בעיר ע"ש כינוי החיבה של המאהבת שלו - "באלי"

05.12.2016, 10:54 | כתבי ynet

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (יום ב') את ראשעיריית אור יהודה לשעבר, דוד יוסף, בשורה ארוכה של עבירות מין ועבירות שחיתות: מנהל לא תקין, שימוש לרעה בכוח המשרה והפרת אמונים. יותר מעשר נשים העידו נגדו במהלך המשפט.

יוסף הורשע ב-16 סעיפים מכלל האישומים נגדו (25 במספר). 11 מהם - עבירות מין: החמורה שבהן היא מעשה מגונה בכוח. כמו כן הורשע בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית.

לפי האישום, משנת 2007 עד 2015 במשך שתי קדנציות, כיהן יוסף בראשות העירייה. בתקופה זו הפיל את חיתתו על עובדי העירייה, לרבות עובדותיה. הוא דרש לציית ללא תנאים לדרישותיו, ומי שסירב - בא עמו חשבון וביצע נגדו פעולות נקם בדמות פיטורים, ביטול פרויקטים ושלילת תקציבים. הכול כדי לפגוע בעובד שהמרה את פיו.

באותה תקופה הטריד יוסף נשים רבות שעבדו תחתיו והוא נאשם במעשים מגונים ובהטרדה - לאחר שנגע בהן, ניסה לנשקן, נצמד אליהן או פנה אליהן בביטויים מיניים. המעשים נעשו בלשכתו או במקומות אחרים. נשים רבות לא הסכימו לכך אך הוא ניצל את מעמדו ופגע כך בעובדות עירייה ובנשים שעבדו במוסדות שקשורים אליה. מדובר היה בחד הוריות, בנשואות או בבעלות שכר נמוך. עם אלה שנעתרו לו הוא היטיב ולפיכך גם נאשם כי גנב נכסי עירייה והעניקם להן - כמו מלגות או מתנות.

דוד יוסף באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: מוטי קמחי דוד יוסף באחד הדיונים בביהמ"ש | צילום: מוטי קמחי דוד יוסף באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: מוטי קמחי

כך למשל על פי האישום במקרה אחד הורה יוסף לאחת מעובדות העירייה להוציא לאלתר ילד מגן הילדים שבו היה רשום, היות שסבו מתח עליו ביקורת פומבית. כאשר העובדת סירבה, בשל הבנתה כי הפעולה לא חוקית, זעם עליה הנאשם ובהמשך הורה על פיטוריה.

רחוב באלי באור יהודה , צילום: דנה קופל רחוב באלי באור יהודה | צילום: דנה קופל רחוב באלי באור יהודה , צילום: דנה קופל

אבל המקרה שמשך את מרב תשומת הלב והופיע באישום הוא קריאת שמו של רחוב באלי בעיר. ביוני 2013 כינס יוסף את מועצת העיר והציע שמות לאזור תעשייה חדש. כל השמות שהציע הנאשם נבחרו מיד ברוב קולות, ללא דיון מהותי. בין השמות גם רחוב "באלי". יוסף לא הסביר מדוע בחר בשמות אלו ולא נשאל על כך. אך לפי האישום, "באלי" היה כינוי חיבה שנתן יוסף למאהבת שלו. במהלך תקופת הקשר ביניהם נהג הנאשם לומר לה כי "ייתן לה את החיים שלו וכי יקרא רחוב על שמה", וכך עשה.

יוסף כפר באישומי עבירות המין נגדו. אך בית המשפט הרשיע אותו בגניבה בידי עובד ציבור בנוגע לפרשת רחוב "באלי", וקבע: "הנאשם לא אמר מילה ולא נתן הסבר בישיבה שארכה כשתי דקות בנושא, לקריאת הרחוב בשם זה". יוסף טען כי רצה להכיר לציבור את יקיר העיר ניסים באלי, אך כידוע בשלט שבו קבעו את שם הרחוב כלל לא צוין שמו הפרטי. עדה אף טענה בבית המשפט כי נמסר לה שמדובר בשם מהתנ"ך. היומן האישי של ראש העיר נתפס על ידי המשטרה ושם הוזכרה אחת ממכרותיו בשם החיבה באלי כמה פעמים. העדה אישרה שזה שם החיבה שלה ואמרה, "הוא תמיד אמר לי שיקרא רחוב על שמי".

בהכרעת הדין ציינו כי יוסף סיפר על שירותו באור יהודה: "לא מדובר בעיר רגילה, מדובר במקום יישוב המתנהל כמו משפחה". לדבריו, נהג בעממיות, בחביבות והפגין חום כלפי התושבים: "חם, אוהב, מלטף ומנשק, כוחני, והכול במידה". הוא טען כי כיום הינו אדם מרוסק: "ריסקתם אותי, אני אומר לכם שלא עשיתי שום דבר לעצמי, אני חייל שלכם, אני חייל של החוק, אני בצד שלכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות