אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זו לא כמות המידע אלא איכותו צילום: צביקה טישלר

זו לא כמות המידע אלא איכותו

בקמפיין מבוסס דאטה יש לנו את היכולת להשפיע על כל שלב ושלב ולהוביל את הגולש אל תוך חווית צריכה מבוקרת ויעילה והגדלת "החזר השקעה"

05.12.2016, 12:32 | אילן צחי

מהפיכת הפרסום עוברת טלטלה נוספת עם כניסת טכנולוגיות הביג דאטה. אם בתחילת הדרך ארגונים הסתפקו בקהלי יעד גנריים אשר פייסבוק וגוגל סיפקו וזאת על מנת לקבל חשיפה מול לקוחות פוטנציאלים.

היום, על מנת להשיג ערך אמיתי מפניה לגולש אשר תסתיים בפעולה, עליהם להתפתח ולהשתכלל. לדעת להשתמש במרחב האינטרנטי הכולל לא רק בגוגל ופייסבוק כמגדירי קהלים פוטנציאליים, אלא גם במקורות דאטה מאתרים רלוונטיים לעולם התוכן של הארגון.

אילן צחי, מנכ"ל זאפ, צילום: אלי דסה אילן צחי, מנכ"ל זאפ | צילום: אלי דסה אילן צחי, מנכ"ל זאפ, צילום: אלי דסה

פרסום חכם באינטרנט מוכיח עצמו כאפקטיבי ומשיג מגוון מטרות פרסומיות: הגדלת מודעות, בניית מותג ויצירת תועלות מוחשיות. ההוכחה לכך היא במספרים. על פי מחקרים של eMarketer צופים בפעם הראשונה בתולדות הטלוויזיה כי תקציבי הפרסום בארה"ב בדיגיטל יעברו את תקציבי הפרסום של הטלוויזיה. מה שאומר כי עד סוף 2016 הוצאות פרסום הדיגיטל בארה"ב יסתכמו ב- 72.09 מיליארד דולר. 

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

ארבעה שלבים חשובים

המונח ביג דאטה אינו מושג נרדף לפרסום באינטרנט. כדי לייצר ערך מהדאטה, הארגון בעידן הנוכחי צריך להשקיע משאבים באיסוף הדאטה, בניתוח ע"י אלגוריתמיקה

מתוחכמת וטכנולוגיה חדשנית. כל אלה יאפשרו מתן בניית קמפיין פרסומי רלוונטי ומותאם לצרכי הגולש. תהליך ניתוח הדאטה והיישום - הצעת הערך המוגשת לגולש, חייב להשתנות כל הזמן. הקריאייטיב, הפלטפורמה הפרסומית ואפילו המוצר אותו מציעים לגולש הם תלויי זמן, מקום וסנטימנט. כל אלה יחד הם שמשפיעים על הכוונה (INTENT) של הגולש. שום נתון אינו קבוע בקמפיין מבוסס דאטה.

ארבעה שלבים חשובים לארגון אשר מבסס את אסטרטגיית הפרסום שלו על דאטה.ה ראשון, הטמעת טכנולוגיה עדכנית המסוגלת להכיל טארות של דאטה ממגוון רב של מקורות מידע. השלב השני, החלת אלגוריתמיקה הבונה קהלים המשתנים באופן תדיר במסע הגולש (גולש יכול לעבור מקהל לקהל בקבועי זמן קצרים). בשלב השלישי, בניית מספר רב של הצעות ערך ושל קריאייטיבים המותאמים לקהלים. ובשלב האחרון, שינוי פלטפורמות פרסומיות תוך כדי תנועה בהתאם לאפקטיביות הקמפיין.

אז נכון אפשר לעלות בקמפיין משולב: טלוויזיה, רדיו, עיתונות וכו' עם תקציבים לא מבוטלים ושלא בטוח מעידים על איזושהי זיקה בין הפלטפורמות ואפילו ירייה עיוורת לכל הכיוונים. בקמפיין מבוסס דאטה יש לנו את היכולת להשפיע על כל שלב ושלב ולהוביל את הגולש אל תוך חווית צריכה מבוקרת ויעילה והגדלת "החזר השקעה" (ה-ROI).

הכותב הוא מנכ"ל קבוצת זאפ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות