אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: הפועל ת"א תבקש הקפאת הליכים צילום: ראובן שוורץ

רשמית: הפועל ת"א תבקש הקפאת הליכים

האדומים יגישו מחר בקשה למנות נאמן שיחליף את אמיר כבירי בניהול הקבוצה. המהלך יביא להפחתת תשע נקודות. מהמועדון נמסר: "ההליך הינו צעד הכרחי. אנו בטוחים שנצא מחוזקים". בקרוב: פגישת חירום עם יו"ר הבקרה התקציבית במשרדי המינהלת. אנשי עסקים מארה"ב מחכים להליך על מנת לרכוש את המועדון

05.12.2016, 16:19 | נדב צנציפר, ynet
לאחר חשיפת "ידיעות אחרונות" על ההחלטה ללכת להליך משפטי שמשמעותו הורדה של תשע נקודות והחלפתו של בעלי הקבוצה בהפועל תל אביב, תגיש מחר (ג') הפועל תל אביב בקשה להקפאת הליכים.

 

האדומים יבקשו למנות את עו"ד רון בר ניר ממשרד עורכי הדין פירון למנהל המיוחד של הקבוצה בהקפאת ההליכים ובכך הוא יחליף את אמיר כבירי. בעקבות הכאוס הגדול, פנו שחקני הקבוצה לנציגי המועדון כדי לקבל הבהרות, מאחר שקראו רק בתקשורת על ההחלטה ללכת למהלך. השחקנים ביקשו שיבהירו להם מהי המשמעות מבחינתם, ודרשו להיפגש עם גורמים שיסבירו להם את השלכות המהלך.

קראו עוד בכלכליסט

אמיר כבירי , צילום: ראובן שוורץ אמיר כבירי | צילום: ראובן שוורץ אמיר כבירי , צילום: ראובן שוורץ

המהלך עדיין כפוף להחלטת בית המשפט שיקבע האם תעבור הקבוצה להליך של הקפאת הליכים או פירוק, ואם ימונה נאמן שייכנס לנעלי ההנהלה שתהפוך ללא רלוונטית. הנאמן יבדוק את מצבת ההכנסות והחובות.

בהודעה הרשמית שהוציא המועדון נכתב: "במצב הכלכלי שנוצר במועדון במהלך עשר השנים האחרונות, ושחומרתו נחשפה במלואה רק בחודשים האחרונים, הוחלט כי אין מנוס מלהגיש בקשה להקפאת הליכים, לאור הצטברות חובות, התחייבויות וחשיפות משפטיות שמגיעות לכדי כ-100 מיליון שקלים. במהלך השנה וחצי האחרונות, מאז הגעתו של הבעלים אמיר כבירי, הושקעו מאמצים וכספים אדירים בניסיון לייצב את מצבו הכלכלי. אולם לאחר חשיבה מעמיקה, המועדון הגיע למסקנה שההליך הינו צעד הכרחי".

 

עוד נכתב: "בתהליך הקפאת ההליכים שנועד להפריד בין הפעילות השוטפת של מועדון הכדורגל הפועל תל אביב לבין חובות העבר המכבידים, ייעשו גם מאמצים למציאת משקיעים שיבטיחו את עתידו הכלכלי של המועדון לשנים רבות קדימה. במהלך תקופת הקפאת ההליכים יפעל הנאמן שימונה על ידי בית המשפט לאפשר לצוות המקצועי שקט תעשייתי בניהול מועדון הכדורגל, ובמקביל יפעל לבצע הסדר נושים של חובות העבר, תוך בדיקה מעמיקה של כל אחד מהחובות הנטענים ושל החובות שחבים גורמים שונים למועדון. למרבה הצער, ובהתאם לתקנון ההתאחדות לכדורגל, לתהליך הקפאת ההליכים מחויב המציאות, יופחתו ממאזנה של הקבוצה תשע נקודות. ברגעים מאתגרים אלו, הוכיח בעבר מועדון הפועל תל אביב את חוסנו הייחודי, ואנו בטוחים שנצא מחוזקים מתקופה זו".

בקרוב תתקיים פגישת חירום של כבירי עם הבקרה התקציבית במשרדי המינהלת. מנכ"ל מינהלת הליגות אורן חסון זימן לפגישה בנוסף לכבירי את יו"ר הבקרה עופר אורליצקי ואת מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל רותם קמר.

בתוך כך, מספר אנשי עסקים מארה"ב ממתינים לתחילת ההליך במטרה לנסות ולרכוש את המועדון באופן מיידי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות