אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהמלצת ביהמ"ש, גולן טלקום וסלקום יפנו לגישור אצל השופטת בדימוס הילה גרסטל צילום: נמרוד גליקמן

בהמלצת ביהמ"ש, גולן טלקום וסלקום יפנו לגישור אצל השופטת בדימוס הילה גרסטל

עד הדיון הבא בחודש ינואר ישמר הסטטוס קוו בין הצדדים - הבקשות לעיקול יידחו אך הסכם המקורי לא יבוטל וגולן תמשיך לשלם לסלקום את התשלומים השוטפים בסך 10.6 מיליון שקל

05.12.2016, 14:17 | נעמי צורף ואלירן מלכי

גולן טלקום וסלקום יפנו לגישור אצל הילה גרסטל, נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז בדימוס ולשעבר נציבת הביקורת על מערך התביעה. כך נקבע היום (ב') בדיון שנערך בבקשה למנות מפרק זמני שהגישה סלקום נגד גולן טלקום בבית המשפט המחוזי בתל אביב בפני הנשיא איתן אורנשטיין. הבקשה הוגשה בטענה לחובות של גולן טלקום כלפי סלקום.

קראו עוד בכלכליסט

בפתח הדיון פנה השופט אורנשטיין לבאי כוחם של גולן טלקום בניסיון לברר מדוע צורפו רק חלקים מהדו"ח הכספי של החברה לשנת 2015: "איפה תזרים המזומנים שלכם, יש סיבה שהוא לא מופיע? זה לא לעניין ששופט מקבל חוות דעת של רואה חשבון ובדו"ח מוצגים רק חלק מהנתונים. חברה שטוענת שהיא חדלת פירעון צריכה להציג את הדו"חות הכספיים שלה. אתם הגשתם לי רק שלושה עמודים". מהדו"חות הכספיים שהוגשו לבית המשפט עולה שב-2015 בעלי המניות משכו 75 מיליון שקל מקופת גולן. 

מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום, צילום: עמית שעל מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום | צילום: עמית שעל מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום, צילום: עמית שעל

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, צילום: עמית שעל ניר שטרן, מנכ"ל סלקום | צילום: עמית שעל ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, צילום: עמית שעל

אורנשטיין גם פנה אישית למיכאל גולן, מנכ"ל גולן טלקום, ולניר שטרן מנכ"ל סלקום בהצעה להגיע להליך של גישור. "רבותי, יש לכם שתי אפשרויות, הראשונה היא להמשיך בבית המשפט ויש כאן סיכון", אמר השופט, "אומרים שתמיד יודעים איך נכנסים לבית המשפט ולא יודעים איך יוצאים ממנו. זה תיק לא פשוט, יש כאן הרבה מאוד כסף - החלטה בתיק הזה יכולה לחרוץ גורלות של הרבה אנשים. זו זכותכם להגיע עד הסוף בהליך המשפטי. אפשרות יותר סבירה היא להגיע להסכמה, אני מבין שזה לא

פשוט. יש לכם אינטרס משותף אחד והוא להיאבק ברגולציה. אתם צריכים למצוא דרך להיפרד בה יגרם לכם כמה שפחות נזק. אם יינתן צו פירוק יווצר זעזוע במשק".

אורנשטיין אמר כי בכל מקרה יקבע תאריך לשמיעת התיק בסוף החודש הבא, דרש כי עד אז תהיה רגיעה בין הצדדים והדגיש כי לא יעשו שום פעולות חריגות. "אין תשלומים לנושים, לחברים, ואין לקחת כסף הביתה", אמר השופט לחברת גולן טלקום ובאי כוחה. "אתם תשלמו עבור השירות את מה שמגיע ומוסכם ללא שינוי – לא תגדילו ולא תקטינו".

לאחר התייעצות קצרה הסכימו הצדדים לפנות לגישור. לפי החלטת השופט, בתקופת הביניים ישמר הסטטוס קוו בין הצדדים, כלומר, הבקשות לעיקול יידחו אך הסכם המקורי בין הצדדים לא יבוטל: גולן תמשיך לשלם את התשלומים השוטפים בגובה 10.6 מיליון שקל, במקום 21 מיליון שקל כמתחייב בהסכם בין החברות.

השופט אסר על גולן להתקדם במו"מ עם חברה אחרת במטרה לקבל שירותי אירוח על הרשת שלה במקום סלקום, עם זאת אישר לחברה להמשיך בתהליכי המכירה וסייג את דבריו ואמר כי בכל תהליך משמעותי גולן מחוייבת לעדכן את בית המשפט.

את סלקום מייצגים עורכי הדין צבי אגמון, אורי שורק, דנה חן ומירב יונג ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. וכן משרד מטרי מאירי ושות', ומשרד מרידור ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות