אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל פותחת את כלי האימון של הבינה המלאכותית שלה לכולם

גוגל פותחת את כלי האימון של הבינה המלאכותית שלה לכולם

סביבת האימון של דיפמיינד, הבינה המלאכותית המתקדמת של גוגל, תהיה זמינה מעתה להורדה למפתחים, שיוכלו להתאים אותה לצרכיהם ולהשוות ביצועים

05.12.2016, 16:17 | נמרוד צוק
גוגל ממשיכה לשחרר לציבור חלקים מטכנולוגיות הבינה המלאכותית שלה: החברה הפכה את סביבת אימון רשתות הנוירונים שלה, שכונתה בעבר "הלבירינט" ועתה נקראת "דיפמיינד לאב", לגרסת קוד פתוח הזמינה להורדה חופשית.

קראו עוד בכלכליסט

"דיפמיינד לאב" מכילה סדרה של אתגרים או משחקים איתם צריכות להתמודד רשתות הנוירונים מבוססות הלמידה העמוקה של גוגל. מעתה יוכלו חוקרים ומפתחים להוריד את קוד המקור מאתר GitHub, להתאים אותו לצרכיהם וליצור שלבי משחק חדשים עבור המערכת, אותם הם יוכלו לשתף עם המשתמשים האחרים. הם יוכלו לבחון את יכולות הקוד שלהם אל מול היכולות של דיפמיינד ולהשוות ביצועים.

דיפמיינד. מגרש המשחקים של הבינה המלאכותית דיפמיינד. מגרש המשחקים של הבינה המלאכותית דיפמיינד. מגרש המשחקים של הבינה המלאכותית

גוגל השתמשה בסביבת האימון כדי לשפר יכולות כגון זיכרון, דיוק, תכנון קדימה וניווט בכמה ממערכות הבינה המלאכותית שלה. לטענת החברה, הסביבה שמדמה משחק פעולה מגוף ראשון הנה אפקטיבית יותר בשיפור היכולות של בינה מלאכותית מסביבות דומות שיצרו מתחרותיה בשל המורכבות הגדולה יותר שלה.

צעדים קודמים שהחברה עשתה בנושא כללו, למשל, שיתוף פעולה שהוכרז בחודש שעבר עם יצרנית המשחקים בליזארד לפיתוח סביבת אימון למערכות בינה מלאכותית שמבוססת על המשחק סטארקרפאט 2.

המהלך מגיע על רקע תהליך מתמשך של פתיחת טכנולוגיות בינה מלאכותית בולטות לשימוש הציבור, לדוגמה מיזם OpenAI של אלון מאסק שגייס שורה של מדעני AI בולטים ושחרר לפני חצי שנה תוכנת אימון משלו, OpenAI Gym, בקוד פתוח. לטענת גוגל, עם זאת, לא מדובר בתגובה לצעדים של OpenAI אלא בהמשך טבעי למהלכים קודמים של שחרור חלק מהקוד וממסמכי המחקר שלה לשימוש הציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות