אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאגיד השידור הציבורי מעוניין בערוץ הכנסת: יתמודד על הפעלת השידור במכרז צילום: שאטרסטוק

תאגיד השידור הציבורי מעוניין בערוץ הכנסת: יתמודד על הפעלת השידור במכרז

התאגיד מתכונן להתמודד למכרז בין היתר מול חדשות 10 והזכיין הנוכחי חדשות 2. הזוכה יצטרך לתפעל את מערך השידור בעלות של כ-25 מיליון שקל לשנה למשך עשור

05.12.2016, 16:07 | אלירן מלכי

עתידו של תאגיד השידור הציבורי "כאן" עדיין לוט בערפל, אך הוא כבר מתכונן ליום שאחרי. התאגיד רכש את טפסי המכרז שהוציאה מועצת הכבלים והלוויין להפעלת ערוץ הכנסת בעלות של 10,000 שקל ומתכוון להתמודד מול שאר גופי התקשורת הניגשים למכרז כמו חדשות 10 והזכיין הנוכחי – חדשות 2. הזוכה במכרז יצטרך לתפעל את מערך השידור בעלות של 25.2 מיליון שקל לשנה למשך העשור הקרוב. במהלכו יהיה מחויב הזוכה לשדר את מליאת הכנסת, הוועדות, אירועים מיוחדים כגון טקסים ואירועים חריגים שיש להם השלכות פרלמנטריות משמעותיות.

קראו עוד בכלכליסט

אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי, צילום: איה אפריים אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי | צילום: איה אפריים אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי, צילום: איה אפריים

לתאגיד יש נספח מיוחד במכרז המחריג אותו משאר המציעים, כאשר מרבית ההחרגות הן בעיקר דברים טכניים הקשורים למבנה הניהולי של התאגיד, אך עם זאת נקבע כי במידה שהתאגיד יזכה במכרז, התמורה שלו עבור שידורי הערוץ תהייה פחותה בחצי מיליון שקל מידי שנה משאר במציעים ותעמוד על 24.7 מיליון שקל.

הזוכה במכרז יצטרך להקים גוף ייעודי נפרד לצורך הפעלת המערך וכמו כן אתר ייעודי בו ישודרו כל הוועדות במלואן, מלבד דיונים חסויים כמו ועדת חוץ וביטחון. באתר תהייה ספריית VOD שתכלול את כל התכנים ששודרו על ידי הערוץ בטלוויזיה ובאתר האינטרנט, כולל מתן אפשרות להורדת הקבצים. על בעל הרישיון לדאוג לנפח אחסון שיצליח להכיל את כל הסרטונים באתר לאורך כל תקופת הרישיון. המכרז יסתיים ב-15 לינואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות