אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגדי הספורט הכבידו על תזרים המזומנים של המשביר צילום: אוראל כהן

בגדי הספורט הכבידו על תזרים המזומנים של המשביר

רשת המשביר רוצה להתמקד בתחום ביגוד הספורט, שנחשב לרווחי יותר מתחום כלי הבית, ורכשה מלאי חדש. המהלך יצר תזרים מזומנים שלילי של 6.5 מיליון שקל ברבעון השלישי

06.12.2016, 07:33 | אלי שמעוני

רשת המשביר 365מנסה להמציא את עצמה מחדש, ועלות הגדלת המלאי מעמיסה על תזרים המזומנים של הקבוצה. משביר בתי כלבו, שמפעילה 39 בתי כלבו ומרכזת את הפעילות הקמעונאית של חברת האחזקות המשביר 365, רשמה ברבעון השלישי תזרים מזומנים מפעילות שוטפת שלילי של 6.5 מיליון שקל, לעומת תזרים מזומנים חיובי של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הסיבה לתזרים המזומנים השלילי היא גידול במלאי, זאת כחלק ממתיחת פנים שהרשת מנסה לעבור.

קראו עוד בכלכליסט

ההפסד של משביר בתי כלבו הצטמצם ב־70%

רמי שביט, בעל השליטה בקבוצה, מנסה להעביר את רשת בתי כלבו מהתמקדות בכלי בית וטקסטיל לבית, שסובל מתחרות עזה, לתחום ביגוד הספורט, שנחשב לרווחי יותר ובעל פוטנציאל גדול לנוכח הפופולריות של פעילות הכושר בשנים האחרונות. במקביל מנסה המשביר להתמקד בביגוד של מותגים בינלאומיים, ולצאת מתחום של ביגוד לא ממותג. החברות בקבוצה הגדילו את המלאי, אך מכירות הקבוצה לא גדלו באותו הקצב – מה שגרם להוצאת מזומנים על רכישת המלאי. חברת המשביר בתי כלבו רשמה ברבעון השלישי הכנסות של 247 מיליון שקל, ירידה של 4% לעומת הרבעון המקביל. בשורה התחתונה הפסידו בתי הכלבו 880 אלף שקל — צמצום של 70% לעומת ההפסד ברבעון המקביל.

משביר בתי כלבו מנסה לאושש את התוצאות עם כניסה לתחום חדש משביר בתי כלבו מנסה לאושש את התוצאות עם כניסה לתחום חדש משביר בתי כלבו מנסה לאושש את התוצאות עם כניסה לתחום חדש

רווח בשל מכירת השליטה בחברת קשרי תעופה

רשת הדראגסטור ניו־פארם, שבשליטת המשביר 365, רשמה בשורה התחתונה הפסד של 4.7 מיליון שקל, זינוק של פי שניים בהפסד. הכנסות רשת הדראגסטור עלו בכ־4%, לרמה של 177 מיליון שקל. התזרים השלילי ברשת ניו־פארם עמד ברבעון על 6.3 מיליון שקל, לעומת תזרים חיובי של 7.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. בחברה אומרים כי התזרים השלילי בניו־פארם הושפע מפתיחת סניפים חדשים בשיטת הזכיינות, כשהמלאי הנרכש בסניפים נמצא ברשות הקבוצה.

חברת האחזקות המשביר 365 רשמה בשורה התחתונה רווח של 200 אלף שקל – ירידה חדה של 97% לעומת הרבעון המקביל. הרווח ברבעון מיוחס למכירת השליטה בחברת קשרי תעופה בתמורה ל־33.5 מיליון שקל. כתוצאה מהעסקה רשמה החברה רווח הון של 9.7 מיליון שקל. ללא רווח ההון, פעילות קבוצת המשביר רשמה ברבעון הפסד תפעולי של 13.2 מיליון שקל, זינוק של פי 2.5 לעומת ההפסד התפעולי ברבעון המקביל. חברת האחזקות רשמה תזרים שלילי של 22.6 מיליון שקל ברבעון, לעומת תזרים מזומנים מפעילות שוטפת נמשכת של 4 מיליון שקל ברבעון השלישי 2015.

בתוך כך, החברה זימנה אסיפה כללית להארכת תנאי העסקתו של שביט כמנכ"ל החברה. זאת לאחר שחלפו שלוש שנים ממועד אישור מדיניות התגמול הקודמת. לפי המדיניות המוצעת, עלות שכרו של שביט תעמוד על 1.2 מיליון שקל בשנה. מדיניות זו לא שונה מהותית ממדיניות התגמול הקודמת.

רמי שביט , צילום: אוראל כהן רמי שביט | צילום: אוראל כהן רמי שביט , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות