אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה ירוקה בניו יורק; אחרי חשיפת "כלכליסט" - טבע נחתכה ב-5.3% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה ירוקה בניו יורק; אחרי חשיפת "כלכליסט" - טבע נחתכה ב-5.3%

דאו ג'ונס עלה ב-0.2%, נאסד"ק טיפס ב-0.5%; "כלכליסט" חשף: מנהל בכיר שהגיע לטבע במיזוג עם אקטביס עוזב את הקבוצה מניית נייקי ירדה ב-2.5% לאחר הורדת המלצה. דובר טראמפ: הנשיא הנכנס מכר את כל החזקותיו הציבוריות בחודש יוני

06.12.2016, 23:06 | כתבי שוק ההון
דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס פוטסי קאק דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - נעילה חיובית בוול סטריט. דאו ג'ונס עלה ב-0.2% וקבע את השיא ה-11 ברציפות. S&P 500  עלה ב-0.3%, נאסד"ק טיפס ב-0.5%.

22:00 - מחיר הנפט סיים היום בטריטוריה אדומה לאחר חמישה ימים ירוקים רצופים, בעקבות הפרסום על השיא בתפוקה (ראו בהמשך). מחיר הנוזל השחור בבורסת הסחורות של ניו יורק ירד ב-1.7% ל-50.93 דולר לחבית.

ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס תמכור את סניפיה בסין והונג קונג, אך תשמור על אחזקת מיעוט משמעותית של כ־25%. בניגוד לדיווחים מוקדמים על גיוס מתוכנן בהיקף 3 מיליארד דולר, אחזקת המיעוט תוריד את גובה העסקה לכ־2 מיליארד דולר — כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. על פי מקורות יודעי דבר בחרה מקדונלד'ס בקבוצת משקיעים בהובלת חברת הפרייבט אקוויטי קרלייל גרופ ובתאגיד הסיני CITIC לרכישת הסניפים. העסקה אינה צפויה להיחתם לפני חג המולד.

 

21:00 - מחיר הזהב ירד היום ב-0.5% (6.40 דולר) ונקבע על 1,170.10 דולר לאונקיה.

בדקות האחרונות, לראשונה מתחילת הסחר, כל המדדים המובילים נסחרים בעליות. דאו ג'ונס עולה ב-0.1% (וככל שישמור על הצד הירוק, ירשום פעם נוספת רמת שיא בנעילה), S&P 500 עולה ב-0.2%, נאסד"ק עולה ב-0.3%.

20:40 - הנשיא הנבחר דונלד טראמפ מכר את כל החזקותיו הציבוריות כבר בחודש יוני. כך עולה מבירור שנעשה מול דוברו של הנשיא הנכנס, סביב המתקפה של האחרון נגד בואינג, לנוכח תמחור מטוס האיירפורס וון החדש שתייצר בואינג עבור הנשיאים הבאים של ארה"ב.

 

הדובר ג'ייסון מילר נשאל במהלך שיחת עיתונאים על החזקות העבר של טראמפ בבואינג, והוא ענה כי הוא נפטר מכל אחזקותיו במניות בחודש יוני האחרון. מילר הדגיש כי הוא מתכוון בכך לכל ההחזקות במניות חברות ציבוריות, לא רק בבואינג.

20:00 - טבעמרכזת בשעה זו מחזור גבוה במיוחד, השביעי בגודלו בניו יורק בהיקף מניות (המחזורים בניו יורק נמדדים על פי מספר המניות המוחלפות, לא על פי הסכום), עם 20.8 מיליון מניות נכון לשעה זו, יותר מפי 2 מהמחזור היומי הממוצע במניה (כ-9 מיליון).

19:10 - נעילה באירופה: דאקס עלה ב-0.9%, קאק עלה ב-1.3%, פוטסי התחזק ב-0.5%, הבורסה במילאנו זינקה ב-4.2%. מניית הבנק הגדול באיטליה יוניקרדיט זינקה ב-12.8%, מניות הבנקים האיטלקים טיפסו בשיעורים שבין 3% ל-10%. בלונדון נפלה פלוס 500 ב-27.6% .

18:30 - ג'יי.פי. מורגןבדרך לחלוקת דיבידנד מיוחד? מנכ"ל הבנק ג'ימי דיימון אמר היום בכנס משקיעים שבמידה והמניה אינה מתחמחרת את הנכסים בחסר, הוא מעדיף לחלק דיבידנד נוסף מעבר לדיבידנד הקבוע על פני רכישה עצמית של מניות. לאחר הטיפוס במניית הבנק אמר דיימון כי "במחיר מסויים", ישקלו בהנהלה לחלק דיבידנד לבעלי המניות.

מניית ג'יי.פי מורגן יורדת עתה ב-0.1%. מתחילת השנה טיפסה המנייה ב-26% - כש-75% משיעור העלייה נרשמו לה מאז הבחירות לנשיאות. 

17:30 - פלוס500 צוללת ב-28% בלונדון, לאחר שרשות ניהול הפיננסים של בריטניה (Financial Conduct Authority), הודיעה כי בכוונתו לקבוע תקנות חדשות שיגבילו את חופש הפעולה בחוזי הפרשים.

17:00 - מניית בואינגיורדת ב-0.6%, לאחר הביקורת החריפה של הנשיא הנכנס על עלויות מטוס הנשיא החדש.  טראמפ איים היום לבטל הזמנה של מטוס בואינג 747 שאמור לשמש כאייר פורס וואן החדש, בשל העלות הגבוהה העומדת על מעל 4 מיליארד דולר.

מטוס אייר פורס וואן הנוכחי של נשיא ארה"ב , צילום: Boeing Photo מטוס אייר פורס וואן הנוכחי של נשיא ארה"ב | צילום: Boeing Photo מטוס אייר פורס וואן הנוכחי של נשיא ארה"ב , צילום: Boeing Photo

16:35 - פותחים מסחר בניו יורק: דאו ג'ונס יורד ב-0.1%, נאסד"ק ו-S&P 500 יציבים. באירופה בשעה זו: מילנו עולה ב-2.1%, דאקס עולה ב-0.4%, קאק עולה ב-0.6%, פוטסי יציב.

הנפט יורד ב-2.5% ל-50.4 דולר לחבית. ברקע לירידוות בנפט, רמות השיא שנרשמו בהפקת הנפט בחודש נובמבר, רגע לפני החלטת אופ"ק על צמצום בייצור. ברויטרס מדווחים כי יצרניות הנפט הפיקו בנובמבר 34.19 מיליון חביות ליום, רמת שיא של כל הזמנים, ובהשוואה ל - 33.82 מיליון חביות באוקטובר. ברוסיה עמד היקף ההפקה על 11.21 מיליון חביות ליום, שיא של כמעט 30 שנה.

15:50 - עדכוני המלצות: בכוהן (Cowen) הורידו המלצה לנייקי מ'תשואת יתר' ל'תשואת שוק', בשל החשש להמשך המגמה של איבוד נתח שוק לטובת אדידס ואנדר ארמור; באברקור (Evercore) מעלים המלצה על נטפליקס מ'החזק' ל'קנייה', בנימוק שהחשש הקודם לפגיעה מהתחרות (שהוביל להורדת דירוג מצד אברקור) התברר כמוגזם מדי; באופנהיימר (Oppenheimer) העלו המלצה על פנדורה (Pandora), מ'תשואת שוק' ל'תשואת יתר', לנוכח דיווחים על רכישה אפשרית מצד SiriusXM.

נטפליקס, צילום: בלומברג נטפליקס | צילום: בלומברג נטפליקס, צילום: בלומברג

15:30 - הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי אמזוןשוקלת לפתוח שלושה מרכזים למכירת מזון, בשיטה המסורתית של מבנה פיזי. אמזון מצידה הודיעה על הפעלת מתכונת פיילוט של סניף "אמזון גו" בסיאטל, סופרמרקט שכונתי שמאפשר ללקוחות לקחת את המוצרים שהם רוצים, לצאת איתם מהחנות ולהסדיר את התשלום דרך אפליקציית המובייל של החברה באופן אוטומטי.

14:50 - אורמת טכנולוגיותחתמה על חוזה לתכנון והקמה (חוזה EPC) של תחנת כוח גיאותרמית בנבדה, ארה"ב בהיקף של 36 מיליון דולר. הפרויקט צפוי להתחיל לפעול במחצית הראשונה של 2018.

14:40 - פרסמו דוחות:

קמעונאית חלקי הרכב אוטוזון (AutoZon - AZO) רשמה ברבעו ןהפיסקאלי הראשון עם רווח של 278.1 מיליון דולר, או 9.36 דולר למניה, מעל התחזיות שעמדו על 9.31 דולר למניה, ומול 258.1 מיליון דולר או 8.29 דולר למניה ברבעון המקביל. ההכנסות עלו ב-3.4% ל-2.47 מיליארד דולר, ובמקרה זה מעט מתחת לציפיות השוק שעמדו על 2.49 מיליארד דולר. ההכנסות מהחנויות הזהות בארה"ב עלו ב-1.6%, פחות מהצפי שעמד על עלייה של 2.1%.

חברת הבנייה טול בראדרס (Toll Brothers - TOLI) סיימה את הרבעון הפיסקאלי הרביעי עם ירידה של 16% ברווח ל-114 מיליון דולר או 67 סנט למניה, מול 142.7 מיליון דולר או 80 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 291.8 מיליון דולר, מול 236.7 מיליון דולר ברבעון המקביל, ההכנסות הסתכמו ב-1.86 מיליארד דולר, מול 1.44 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

14:25 - יצרנית הרכב פורד הודיעה אתמול בערב על גיסו חוב של 2.8 מיליארד דולר בהפנקת אג"ח לטווח ארוך.

מפעל פורד, צילום: בלומברג מפעל פורד | צילום: בלומברג מפעל פורד, צילום: בלומברג

14:15 - חברת התוכנות רופר (Roper Technologies - ROP) רוכשת את חברת דלטק (Deltek) בעסקת מזומן של 2.8 מיליארד דולר. רופר הודיעה כי הרכישה צפויה להגדי אל הכנסותיה בשנה הבאה ב-535 מיליון דולר, ואת ה-EBITDA ב-200 מיליון דולר. רופר מפתחת תוכנה לחברות שירותי בריאות, תחבורה, מזון, אנרגיה, מים ומוסדות חינוך. דלטק מתמחה לתוכנה עבור פרוייקטים ייחודיים של של בתי עסק וקבלנים ממשלתיים.  

14:00 - לאחר העליות של אתמול - ורמת השיא החדשה של מדד דאו ג'ונס - שעתיים וחצי לפתיחת המסחר בניו יורק, החוזים העתידיים שומרים על יציבות. שוק אגרות החוב נרשמת גם כן יציבות. הנפט מסוג WTI יורד ב-0.8% ונסחר ב-51.4 דולר לחבית. באירופה בשעה זו: דאקס ופוטסי עולים ב-0.4%, קאק עולה ב-0.6%.  הבורסה במילאנו עולה ב-1%.

מניית טבעיורדת ב-3.8% בטרום בניו יורק, לאחר הפרסום ב"כלכליסט" כי שושבין עסקת אלרגן עוזב את החברה. מנכ"ל החטיבה הגנרית סיגורדור אולפסון פרש במפתיע אחרי שנתיים וחצי בלבד בחברה - אולפסון, שהיה בכיר באלרגן לפני שהגיע לטבע, היה אמור להוביל את מיזוג הפעילות הנרכשת.  

13:30 - שירות התשלומים עליפיי (Alipay ) של עליבאבא מגיע לאירופה: חברת אנט פייננשל המפעילה את עליפיי הודיעה היום כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם שורה של בנקים וארגונים מסחריים באירופה, ובכלל זה ברקליס, יוניקרדיט ו-BNP Paribas ועוד 930 אלף בתי עסק. ההסכם יאפשר לסינים ולתושבי מדינות האיזור המבקרים באירופה לעשות שימוש באמצעי התשלום הפופולארי ברחבי היבשת כבר בחופשת חג המולד הקרובה. לעליפיי יש 450 מיליון משתמשים פעילים ובכל יום נעשים בו 170 מיליון העברות כספים.

  , צילום: chinabusinessnews צילום: chinabusinessnews   , צילום: chinabusinessnews

 

13:20 - לקראת פגישת הפד בשבוע הבא אומר מארק לוסציני (Luschini) , מנהל השקעות בכיר ב-Janney Montgomery, כי לנוכח ההערכה הרווחת שהריבית תועלה בפגישה זו, המשקיעים ממתינים בעיקר לתחזית המעודכנת ולדברים שתאמר היו"ר ילן. "זה כמעט בטוח שהריבית תועלה, אי הוודאות היחידה נוגעת לאמירות שיתלוו להחלטה. שוק המניות עשוי לספוג לחץ מסויים במידה שהבנק ירמוז להעלאה מהירה יותר מהתחזית בשוק, העומדת על 2 העלאות בשנה הבאה".

11:00 - השווקים הגלובאלים נסחרים כעת במגמה מעורבת אך יציבה, יום לאחר משאל העם באיטליה, בו בחר העם האיטלקי שלא לבצע רפורמות במבנה הפרלמנט - דבר שיקשה על הממשלה להעביר חוקים מרחיקי לכת, שאומנם לא יהיו פופלאריים, אך יטיבו עם הכלכלה המקומית. בנוסף, עם היוודע תוצאות המשאל, ראש ממשלת איטליה מתאיו רנצי התפטר מתפקידו כמו שהבטיח.

הבורסה במילאנו, הנמצאת בעין הסערה, עולה כעת ב-0.4% זאת לאחר שאיבדה אתמול, בניגוד לתחזיות, רק 0.2% מערכה. הבנק הגדול במדינה, יוניקרדיט (UniCredit) עולה ב-2.2% ותשואת האג"ח הממשלתית ל-10 שנים מאבדת 5 נ"ב ל-1.95%.

עוד באירופה, פרנקפוקט נסחרת בקרבת רמת הפתיחה כמו עמיתה בפריז והבורסה בלונדון יורדת ב-0.1%.

באסיה, טוקיו התחזקה ב-0.5%, הונג קונג הוסיפה 0.8% לערכה ושנגחאי ירדה ב-0.2%. הנפט נסחר בירידות שערים של עד 1.2% כאשר מחירה של חבית מסוג ברנט עומד על 51.2 דולר ומחירה של חבית מסוג WTI עומד על 54.5 דולר.

הבורסות בוול סטריט נעלו אתמול עוד יום מסחר חיובי, ודאו ג'ונס כהרגלו בשבועות האחרונים מגיע לשיא חדש נוסף, לאחר שעלה ב-0.2% כשמניות כמו נייקי וגולדמן זאקס עלו ביותר מ-2% ומובילות את המגמה. נאסד"ק עלה ב-1% ו-S&P 500 התחזק ב-0.6%.

בורסת מילאנו , צילום: בלומברג בורסת מילאנו | צילום: בלומברג בורסת מילאנו , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות