אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסל המוזהב בדמות נתניהו שהוצב בכיכר רבין הופל צילום: מוטי קמחי

הפסל המוזהב בדמות נתניהו שהוצב בכיכר רבין הופל

מי שעבר הבוקר ליד עיריית ת"א יכול היה להתרשם מפסל בגובה של 4.5 מטרים בדמותו של רה"מ שהוצב שם על ידי אמן איתי זלאיט כאות מחאה. זלאיט: "זו האווירה שאנחנו נמצאים בה"

06.12.2016, 13:25 | ynet
האמן איתי זלאיט הציב הלילה (בין שני לשלישי) פסל מוזהב בדמותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בכיכר רבין בתל אביב. "זו האווירה שאנחנו נמצאים בה", הסביר.

פקח של עיריית תל אביב הצמיד לפסל הודעת התראה לפני קנס ובה דרישה לפנות את הפסל עד 12:58, אחרת העירייה תפנה אותו בעצמה ותשית את העלויות על האמן. בסביבות השעה 13:00 הופל הפסל על ידי אחד מהאזרחים שהיו במקום, ולאחר מכן פונה מהכיכר.

קודם לכן אמר גורם בעיריית תל אביב כי, "מצד אחד חופש הביטוי חשוב ומצד שני חייבים לתאם את זה".

 

הפסל המוזהב שהוצב בכיכר רבין, צילום: מוטי קמחי הפסל המוזהב שהוצב בכיכר רבין | צילום: מוטי קמחי הפסל המוזהב שהוצב בכיכר רבין, צילום: מוטי קמחי

 

שרת התרבות מירי רגב התייחסה בעמוד הפייסבוק שלה להצבת הפסל. "עד כמה אומן יכול להיות מנותק מהמציאות!", כתבה רגב. "ישראל היא דמוקרטיה, זכויות פרט, זכויות אזרחיות, רגישות מוסרית, בית משפט אקטיביסטי, תקשורת חופשית ובקיצור, אחת המדינות הסופר חופשיות... אבל אומנות מנותקת, שעגל הזהב היחיד שלה הוא שנאת נתניהו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
אותי זה מצחיק! אותם לא
בששי 3/11/1995, בצומת ז'בוטינסקי בן גוריון, ר"ג, מפגינים הניפו תמונות רבין במדי היטלר. הם לא צחקו. נראה לי מכוער, גם אם לגיטימי לגמרי. לא אסתטי אבל אתי. ב-2016, הוצב פסל נתניהו מוזהב בככר רבין. איתי זלאיט ומי שעזרו לו להציב את הפסל, ואני צוחקים; אקט פוליטי, משעשע. התוכלו ילדים לשעייר, מאיזה מחוז תפישתי - שם מכובס - נמנים מנתצי הפסל, מי שלא מוכנים לראות את בִּיבִּיהֶם, הנתניהו שלהם מוזהב, בכיכר. יכול להיות שאלה נְכָדֵי 2016, של רוצחי אמיל גרינצוייג, ילדי 1995, הדור הנוכחי? הם שוב, לא צוחקים.
יאיר דיקמן  |  07.12.16
לכל התגובות