אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית יהוד לשעבר יועמד לדין על מרמה, הפרת אמונים ועבירת מס בכפוף לשימוע צילום: צביקה טישלר

ראש עיריית יהוד לשעבר יועמד לדין על מרמה, הפרת אמונים ועבירת מס בכפוף לשימוע

על פי כתב החשדות במהלך השנים 2009 ל-2013 יוסי בן דוד ניצל את מעמדו כדי לקדם אינטרסים של חברו הקבלן הבנייה אליהו עזרא

06.12.2016, 11:34 | תומר גנון

יוסי בן דוד, ראש עיריית יהוד לשעבר, יועמד לדין על עבירת מרמה והפרת אמונים ועבירת מס בכפוף לשימוע, כך הודיעה היום (ג') פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

קראו עוד בכלכליסט

לפי כתב החשדות, במהלך השנים 2009-2013, במסגרת תפקידו כראש עיריית יהוד וכראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יהוד-מונוסון, פעל בן דוד לקדם את ענייניו והאינטרסים הכלכליים של חברו, אליהו עזרא, קבלן בנייה בעיר, במסגרת פרויקט בניה במתחם מלון אוויה בעיר יהוד, זאת כשבין השניים שוררת תלות כלכלית מהותית.

על פי הודעת הפרקליטות, במסגרת פעולותיו של בן דוד בעסקת נדל"ן פרטית במרכז יהוד, הכוללת שני בתים ושתי חלקות מקרקעין המיועדות לבנייה, העמיד עזרא לבקשת בן דוד ערבות בנקאית לפירעון חובת הלוואה בסך של כ-2 מיליון שקל, שיועדה להשלמת קניית שני הבתים באותם מקרקעין לטובת בן דוד.

בנוסף, חרף מגעים שונים של בן דוד לקניית שתי חלקות נוספות באותם מקרקעין המיועדות לבניה עם בעלי הזכויות בקרקע, נמכרו אותן חלקות בסופו של יום לעזרא בהתאם לתנאי המכירה שסוכמו עם בן דוד. בהמשך נמכרו זכויותיו של עזרא במקרקעין לקרובי משפחתו של בן דוד. עד מועד הפתיחה בחקירה לא הועברו מרבית התשלומים בגין המכירה לעזרא. 

יוסי בן דוד ראש עיריית יהוד לשעבר, צילום: צביקה טישלר יוסי בן דוד ראש עיריית יהוד לשעבר | צילום: צביקה טישלר יוסי בן דוד ראש עיריית יהוד לשעבר, צילום: צביקה טישלר

על אף ניגוד העניינים שנבע מקשריו האישיים של בן דוד עם עזרא והתלות הכלכלית ששררה ביניהם על רקע עסקת המקרקעין, פעל בן דוד במסגרת תפקידו כראש העירייה לקידום ואישור פרויקט הבנייה במתחם מלון אוויה ביהוד בפני הוועדות לתכנון ובנייה וגופים רשמיים נוספים, תוך פגיעה ממשית בטוהר המידות של עובדי הציבור, אמון הציבור בעובדי הציבור ותקינות פעולת המנהל.

כמו כן, במהלך הצהרת הון שהוגשה על ידו, לא הצהיר בן דוד לרשות המסים על מספר נכסים שנמצאו בבעלותו, שהוא מיופה כוח בהם או משמש כנאמן בעניינם.

בן דוד הוזמן להשמיע את טענותיו בהליך שימוע, שיתקיים בפני פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), עו"ד ליאת בן ארי.

החקירה בוצעה על ידי משטרת ישראל יחד עם יחידת יהלום ברשות המיסים. התיק מנוהל על ידי עו"ד לואי עיאדאת ועו"ד אתי בן דור.

פרקליטו של בן דוד, עורך הדין ירון קוסטליץ, מסר בתגובה: "לאחר שנקבל את חומר החקירה ונלמד אותו, נטען את טענותינו בשימוע בפני הפרקליטות, ואנו מאמינים כי לאחר השימוע יוחלט שאין מקום להגיש נגד בן דוד כתב אישום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות