אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקסלנס על טבע: "טוב לא יהיה בטווח הקרוב" צילום: אוראל כהן

אקסלנס על טבע: "טוב לא יהיה בטווח הקרוב"

גלעד אלפר, אנליסט בכיר בבית ההשקעות, טוען שהתפטרותו המפתיעה של סיגורדור אולפסון מעוררת דאגה: "קשה להאמין שראש החטיבה הגנרית של טבע עוזב ממש לפני שהמצב משתפר"

06.12.2016, 12:22 | אמיר רוזנבאום

"ההתפתחות האחרונה בטבעמעוררת דאגה כי קשה להאמין שראש החטיבה הגנרית של טבע עוזב ממש לפני שהמצב משתפר. זה לאו דווקא אומר שהמצב הולך להתדרדר, אבל כאמור, טוב יותר בקרוב, כנראה לא יהיה", כך אמר היום (ג') גלעד אלפר, אנליסט בכיר באקסלנס ברוקראז', בהתייחסות למצבה של חברת טבע בעקבות ההתפטרות המפתיעה של מנכ"ל החטיבה הגנרית של החברה סיגורדור אולפסון ולירידה הבוקר של מניית החברה בבורסה בעקבות ההתפטרות.

קראו עוד בכלכליסט

אלפר מציין כי "יש לזכור שאולפסון, ראש החטיבה המתפטר, היה מהאדריכלים של הרכישה הגדולה של אקטביס והוא זה שבנה את האסטרטגיה מבסיס לחטיבה הזו שהיא עיקר החברה. יש גם לזכור שהסיכויים להשקת גרסה גנרית לקופקסון 40 מ"ג עלו בחודשים האחרונים, מה שהופכים את הביצועים של החטיבה הגנרית לאפילו יותר קריטיים עבור טבע".

אלפר מוסיף כי "מהצד החיובי אפשר להגיד שאם טבע תצליח, כצפוי, לייצר מזומן חופשי של 6 מיליארד דולר ב-2017, כי אז מדובר על תשואה של כ-16%, מה שמדגיש עד כמה המניה זולה – בהנחה שהחדשות הרעות נגמרו ושההתפטרות הזו איננה הקדמה לבעיות אחרות. בכל אופן, אנחנו מניחים שבשל החשש הכללי שאופף כרגע את המניה, יעבור זמן מה עד שנראה התאוששות משמעותית".

מנכ"ל טבע גנריקה סיגורדור סיגי אולפסון מנכ"ל טבע גנריקה סיגורדור סיגי אולפסון מנכ"ל טבע גנריקה סיגורדור סיגי אולפסון

סיגורדור (סיגי) אולפסון האיסלנדי נימק את פרישתו בעומס הרב ובפעילות האינטנסיבית שלו בטבע. החברה דיווחה אמש על מינויו של דיפנקאר בהאטצ'רג'י, ששימש כנשיא ומנכ"ל העסק הגנרי של טבע באירופה מאז אפריל 2013, כמחליפו של אולפסון.

אולפסון הוא מבכירי הנהלת החברה והיה מי שהוביל את רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן (אקטביס) יחד עם מנכ"ל טבע ארז ויגודמן. זאת בשל הניסיון וההיכרות הרבה שלו עם אלרגן, שבה כיהן בשורה של תפקידים במשך תקופה של יותר מעשור. ביו השנים 2008 ו־2014 היה אחראי על הקמת וניהול הרכיב המרכזי בעסקיה הגנריים של אלרגן (מנכ"ל אקטביס), וקודם לכן (2003–2008) שימש סמנכ"ל הפיתוח העסקי של החברה.

רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן האירית, הייתה עסקת הרכישה הגדולה ביותר שביצעה חברה ישראלית אי פעם. טבע שילמה 33.75 מיליארד דולר במזומן ו־5.3 מיליארד דולר ב־100 מיליון מניות טבע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות