אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרצוג: "המסים הסמויים הם הונאה ציבורית רחבה" צילום: אלכס קולומויסקי

הרצוג: "המסים הסמויים הם הונאה ציבורית רחבה"

ראשי המחנה הציוני פתחו בקמפיין נגד המדיניות הכלכלית של נתניהו. "הסיאוב מנהל את המדינה והשחיתות מקבלת את ההחלטות", אמר הרצוג

06.12.2016, 14:56 | אסנת ניר

"המסים הסמויים הם הונאה ציבורית רחבה", אמר יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, במסיבת עיתונאים היום (ג') בת"א. "תפקידנו לחשוף את המסים הסמויים והעלויות הסמויות. הציבור חייב לדעת שהוא סמוי מהעין בעיני נתניהו".

"הסיאוב מנהל את המדינה והשחיתות מקבלת את ההחלטות" הוסיף הרצוג, "מאות אלפי משפחות נחנקות עם משכנתא, ובני משפחת השלטון נהנים מסוויטה ויאכטה. מאות אלפי משפחות מתמרנות בין תשלום מעון לתשלום צהרון, ומקורבי השלטון מנפחים את ההון הפרטי שלהם. בכל אירופה וגם בארה"ב יש מהפכה חברתית של מעמד בינוני חנוק. ראינו את זה בבריטניה, ראינו את זה בבחירות באמריקה וראינו את זה אמש באיטליה. זו התחלת המהפכה שלנו".

"הקמפיין מתמקד במדיניות ארוכת שנים של נתניהו ולא התחיל מעכשיו", אמר הרצוג. "שלושה שרי אוצר כיהנו תחת נתניהו: פילוסוף, איש טלוויזיה וחייכן, והמדיניות של נתניהו לא השתנתה. "נתניהו לא מתעתע בנו אלא אומר מפורשות שלא משנה. 

יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג , צילום: דניאל אליאור יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג | צילום: דניאל אליאור יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג , צילום: דניאל אליאור

"ב-19 בדצמבר המדינה מאשרת תקציב לשנתיים. נעבוד קשה כדי שאנשים ידעו לאן הולך הכסף שלנו", אמר הרצוג, "רוב הציבור קם בבוקר עם חובות, עם מינוס, עם תשלומים, עם הוצאות עתק כמעט לכל דבר. חינוך, בריאות, אוטו, טיפול לאוטו, מתנה לחתונה של קרוב משפחה, תרופה לסבא, מתנה לילד, וכו'. אין דרך נעימה לומר את זה. כסף ציבורי, כסף שלנו, שלכם, של משפחות, של הורים שעובדים משמרות של איסוף שעות, הפך להפקר".

 

"הפעם לא נתפשר על כמה עיזים", אמר ח"כ טרכטנברג שמוביל את הקמפיין, "משפחה משלמת 4,600 שקל מס סמוי בישראל: 1,200 מס סמוי על חינוך, 2,000 שקל על דיור, מס סמוי על בריאות, מס סמוי על פקקים. פה קבור הכלב, כאן הבעיה האמיתית".

טרכטנברג יצא נגד כוונתו של נתניהו להוריד את המסים הגלויים, שבאה על חשבון המסים הסמויים שהציבור החלש משלם באופן סמוי: "את מי אתה מעדיף ביבי? את השכן שלך גנור שירוויח מתיווך הצוללות או הילדים שהוריהם משלמין הון על צהרונים"?

מנתונים שאסף טרכטנברג עולה כי המדינה "עושה קופה גדולה" מהמסים הסמויים, הן בצד ההכנסות והן בצד ההוצאות. כך, העלייה התלולה במחירי הדיור הכניסה לקופת המדינה, לטענתו, תוספת של יותר מ-17 מיליארד שקל ב-2015 לעומת 2008, ערב הקמת ממשלת נתניהו השנייה. כמו כן, ההזנחה של התחבורה הציבורית ועל כן כפיית ההסתמכות על הרכב הפרטי ע"י משקי הבית הכניסה לאוצר תוספת של 12 מיליארד שקל ב-2016 לעומת 2008.

ח"כ ציפי ליבני התייחסה גם לחוק ההסדרה שעבר אתמול בכנסת: "חוק ההסדרה לא מסדיר את ההתיישבות ומה שהממשלה לא מגלה הוא מה החוק הזה יגרום לאזרחי המדינה. הממשלה שדואגת לדיור לכמה משפחות על גבעה ומזניחה את שאר הציבורי. זאת ממשלה שרק המקורבים לצלחת נהנים ממנה. הממשלה הזאת צריכה ללכת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
בוזי תספר על קרן קמליה וכספים סמויים לכאורה
למה בחרת בזכות השתיקה? הגיע הזמן שהכח יחשף לציבור ותיפתח חקירה מחדש אבל שהרצוג כעת פותח את הפה ולא שותק. רק אנשים שעשו עבירה פוחדים להפליל את עצמם אז בוזי קדימה תפתח את הפה לא רק בעניין המס הסמוי תדבר גם על העברות סמויות שנדע את האמת אבל רק לאחר חקירה במשטרה.
דני  |  06.12.16
5.
גם אתה וגם האחרים אנו הציבור באמת לא מעניין אותכם
הכל משחקים של פוליטיקה, אף אחד לא ימין ולא שמאל לא סופר את האזרח הקטן, כולכם דיבורים דיבורים דיבורים, וכאשר אתם בשלטון אתם ממשיכים רק לקשקש ולדבר, לא עושים באמת כלום בשביל האזרח הקטן, הכל כאן יקר בטרוף. והמשכורות: תקועות במקום כבר המון שנים. אז מה אתה חושב שהעם מטומטם?
אזרח מהשורה  |  06.12.16
לכל התגובות