אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי אישר את רכישת לינקדאין על ידי מיקרוסופט

האיחוד האירופי אישר את רכישת לינקדאין על ידי מיקרוסופט

עסקת הענק במסגרתה הציעה מיקרוסופט 26 מיליארד דולר תמורת הרשת החברתית עוררה חששות באיחוד, ומיקרוסופט נאלצה לאפשר למתחרות גישה לכלים ומוצרים שפיתחה

06.12.2016, 17:59 | שירות כלכליסט

הרגולטרים של האיחוד האירופי אישרו היום את עסקת הענק במסגרתה מבקשת מיקרוסופט לרכוש את הרשת החברתית תמורת 26 מיליארד דולר. האישור התקבל לאחר שמיקרוסופט הסכימה לאפשר למתחרות של לינקדאין גישה לכלים ומוצרים שפיתחה.

באיחוד האירופאי היו מודאגים מהשלכות המונופוליסטיות של העסקה – מיזוג בין החברות יעניק למיקרוסופט שליטה בכמה ממאגרי המידע העסקיים הגדולים ביותר בעולם. לפני כשבועיים דיווח "הוול סטריט ג'ורנל" שכדי להפיג את החששות באיחוד האירופי מיקרוסופט הציעה בין השאר לאפשר גם לרשתות חברתיות מתחרות לגשת בצורה מלאה לאפליקציות האאוטלוק שלה.

 

סאטיה נאדלה יכול לנשום לרווחה. , צילום: מיקרוסופט סאטיה נאדלה יכול לנשום לרווחה. | צילום: מיקרוסופט סאטיה נאדלה יכול לנשום לרווחה. , צילום: מיקרוסופט

 

לפני כשבוע חשף אחד ממייסדי לינקדאין, קונסטנטין גיוריקי, שמיקרוסופט ניסתה לרכוש את החברה במשך כעשור ללא הצלחה. למעשה, לינקדאין הייתה על הכוונת של כמה ענקיות טכנולוגיה: גוגל, פייסבוק, סיילספורס ועוד, וזו ככל הנראה הסיבה שמיקרוסופט שילמה עבורה סכום גבוה כל כך.

 

העסקה כבר אושרה על ידי רגולטורים בארצות הברית, קנדה, ברזיל ודרום אפריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות