אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממונה על התקציבים באוצר: "צרכני התקשורת לא צריכים לשלם מחיר מונופוליסטי" צילום: עמית שעל

הממונה על התקציבים באוצר: "צרכני התקשורת לא צריכים לשלם מחיר מונופוליסטי"

אמיר לוי בכנס של פירמת Deloitte: "אנו מבינים שעלינו לפתוח את שוק התקשורות לתחרות". בהתייחסו למהלך של מיסוי דירה שלישית אמר, "אנו עושים המון צעדים ריאליים לטפל במשבר הדיור. בראשם, להגדיל את ההיצע"

06.12.2016, 19:21 | עמרי מילמן

אמיר לוי התייחס היום לרפורמה שמנסים באוצר לקדם למרות התנגדות מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ואמר כי "כשאנו מנתחים את שוק התקשורת אנו מבינים שעלינו לפתוח אותו לתחרות. הצרכן צריך להיות בעל חופש בחירה ולשלם מחיר שהוא לא מונופוליסטי". הדברים נאמרו בכנס "תום שנה – מסים, חשבונאות ומעבר" של פירמת הייעוץ וראיית החשבון Deloitte.

קראו עוד בכלכליסט

עוד אמר לוי, "שני ההישגים בינתיים הם בתחום תשתית האינטרנט שנפתחה לשחקנים חדשים שרוצים להיכנס לתחום והרפורמה השנייה היא הרפורמה בספורט". לדבריו, "כשסלקום, פרטנר וחברות אחרות רוצות להיכנס לטלוויזיה הרב ערוצית ורוצות להתמודד מול yes של בזק ו-HOT יש חסמי מעבר. קודם כל זה יקר ודבר שני זה נמכר בבלעדיות. אם אני כחובב ספורט רוצה לעבור מאחת החברות הקיימות בשוק אני לא אעבור לחברה שאין בה את השידורים הללו. בחוק ההסדרים אחד השינויים הוא בנושא הזה. אני מקווה שהרפורמה הזאת תעבור השבוע בכנסת".

אמיר לוי אמיר לוי אמיר לוי

לוי הגן על המהלך השנוי במחלוקת של "מיסוי דירה שלישית" לפיו כל דירה להשקעה מעבר לשנייה תמוסה ב-1% משוויה בשנה ואמר, "לא מדובר בצעד שעומד בפני עצמו. אנו עושים המון צעדים ריאליים לטפל במשבר הדיור. בראש ובראשונה אנו פועלים על מנת להגדיל את ההיצע, כך לדוגמא קיצור תהליכי תכנון. בצד הביקושים, העלנו את מס הרכישה וביטלנו את הפטור ממס שבח. דבר שלישי שעליו אנחנו עובדים הוא הגדלת שוק השכירות לטווח ארוך".

רו"ח יגאל דור שותף מנהל וראש חטיבת הביקורת של Deloitte אמר, כי "בחודשים האחרונים היינו עדים למתקפת תיקוני חקיקה במסגרת הצעת חוק ההסדרים. חוק ההסדרים נועד להעברת רפורמות הכרחיות שיש להן זיקה הדוקה לתקציב המדינה ולצמיחתה הכלכלית, ועם זאת, ראינו גם השנה כי הצעת החוק כללה נושאים אחרים אשר ראוי היה כי יועברו בתהליך חקיקה יסודי וממצה. חלק מהצעות החוק מהוות הכבדה של נטל המס על המגזר העסקי, תוך התערבות גסה בהתנהלות העסקית ובשיקולים העסקיים של חברות במשק. הייתי מצפה שכן יכללו בהצעת החוק נושאים הקשורים להסרת החסמים שבפרק שינויי מבנה, מיזוגים ופיצולים שבפקודת המס, דבר שהיה יכול לתרום להאצת הצמיחה הכלכלית במשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות