אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חתמים מחזרים אחרי בן־משה: פעלו להורדת הריבית בהנפקה צילום: עמית שעל

חתמים מחזרים אחרי בן־משה: פעלו להורדת הריבית בהנפקה

פועלים אי.בי.אי, דיסקונט ולאומי הזרימו ביקושים חריגים בהנפקת האג"ח של אלון רבוע כחול. אלטשולר שחם לא השתתף בהנפקה במחאה על הצעד

07.12.2016, 08:29 | גולן חזני

הופעתו הראשונו של מוטי בן־משה בשוק ההנפקות מעוררת סערה. אלון רבוע כחול תיכננה לגייס 650 מיליון שקל, אך לאור הביקושים הגבוהים בגובה של 1.4 מיליארד שקל שהגיעו בשלב המוסדי אתמול, החליטה החברה להגדילו ב־200 מיליון שקל ל־850 מיליון שקל. הריבית נקבעה על 4.6% בשנה, שקלית לא צמודה. 

קראו עוד בכלכליסט

חתמי ההנפקה: פועלים אי.בי.אי, דיסקונט ולאומי חיתום הזמינו בהנפקה 40 מיליון שקל כל אחד מכספי הנוסטרו. מהלך שסייע להוריד את הריבית בין 0.05% ל־0.2%. ההזמנות נעשו מיוזמת החתמים משום, כך לפי הערכות, שהחתמים רצו לקבל באהדה גדולה את השחקן החדש בשוק החוב הישראלי - בן־משה.

המוסדיים הביעו מורת רוח לאור המהלך, שכן הם הביאו להורדת הריבית ומשום ההערכה הסבירה כי החתמים לא יחזיקו לאורך זמן באג"ח, ימכרו אותן בשוק וייצרו לחץ על הנייר. בית ההשקעות אלטשולר שחם החליט שלא להשתתף במידה והחתמים משתתפים בהנפקה, בן משה הסכים וביקש מהחתמים שלא להשתתף. אלה הסכימו, אולם כשאלטשולר דרש שגם המפיצים בהנפקה לא ישתתפו, בן־משה סירב בטענה שהוא אינו יכול למנוע מהם את ההשתתפות. אלטשולר לא לקח חלק בהנפקה.

כך, תוך פחות משלושה חודשים מסגירת עסקת רכישת השליטה באלון ריבוע כחול, מצליח בן־משה להבטיח מיחזור מלא של החוב למחזיקי האג"ח שיוצגו ע"י עופר גזית ועו"ד עדי פיגל. החוב נפרס כעת לשבע שנים, ויחסי המינוף של החברה ל־LTV ירדו ל־48%.

ת ההנפקה ליוו עורכי הדין שיראל גוטמן עמירה, איריס ציבולסקי-חביליו ומתי גולדברג ממשרד אגמון רוזנברג הכהן ושות.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות