אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדיט סוויס מפרסם אזהרת רווח ומפטר 6,500 עובדים  - "בשל תנאי השוק"  צילום: איי אף פי

קרדיט סוויס מפרסם אזהרת רווח ומפטר 6,500 עובדים - "בשל תנאי השוק"

הבנק השוויצרי חתך את תחזית הרווח של חטיבת ניהול ההשקעות ושל הפעילות באסיה. יעד ההתייעלות הוקפץ במיליארד פרנק - יעמוד על 4.2 מיליארד פרנק עד ל-2018

07.12.2016, 09:06 | מיקי גרינפלד

קרדיט סוויס מפרסם הבוקר (ד') אזהרת רווח, ומפרסם תוכנית התייעלות חדשה, שתכלול פיטורי 6,500 עובדים.

הבנק השוויצרי בראשותו של טידג'אן תיאם הודיעה הבוקר על הורדת תחזית הרווח בחטיבת ההשקעות ובחטיבת ניהול הנכסים, "לנוכח תנאי השוק המאתגרים עמם אנו מתמודדים".  

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההודעה מהיום, הבנק מעלה באופן חד את יעד ההתייעלות (צמצום ההוצאות שלו) במיליארד פרנק שוויצרי, והוא יעמוד עתה על 4.2 מיליארד פרנק עד לשנת 2018. 

טידג'אן תיאם נכנס  לתפקיד המנכ"ל ביולי 2015, ובחודש אוקטובר של אותה שנה פתח בתוכנית ארגון מחדש ענקית של בנק, שכללה התמקדות בשוק הפנימי של שוויץ ובשוקים של אסיה, תוך הורדת הדגש על בנקאות השקעות.

למרות הציפיות, התוכנית לא הצליחה להרים את הבנק מהדשדוש המתמשך, בין השאר בשל חולשת הכלכלה בכל אירופה. מאז פרסום התוכנית צללה מניית קרדיט סוויס בכ-40% - ומתחילת השנה איבדה 32% מערכה. בחודש אוגוסט הוצאה מניית קרדיט סוויס ממדד יורוסטוקס 50 (STOXX Europe 50), יחד עם דויטשה בנק הגרמני.

  

היעדים שהוצבו בתוכנית המקורית של תיאם לשנת 2018 כללו העלאת הרווח לפני מס של חטיבת ניהול ההשקעות הבינ"ל ל-2.1 מיליארד דולר, וזו הורדה עתה ל-1.8 מיליארד פרנק. היעד לפעילות החטיבה באסיה, שהוצב על 2.1 מיליארד פראנק, נחתך עתה ל-1.6 מיליארד פרנק בלבד. היעדים רווח לפני מס של הפעילות בשוויץ, שעמד על 2.3 מיליארד פרנק, נותר ללא שינוי.

טידג טידג'אן תיאם מנכ"ל קרדיט סוויס | צילום: בלומברג טידג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות