אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס החינוך

נשיא האוניברסיטה הפתוחה: "ישנו קושי הולך וגובר להטמיע שיח דמוקרטי במערכת החינוך"

פרופ' קובי מצר אמר כי אלו שמקיימים שיח מתויגים ככאלו שמגיעים ממחנה פוליטי אחד: "יש לזכור שהיכולת להצליח בכך תלויה לא מעט במי שנמצא במערכת הפוליטית, כי ביכולתם לשנות את השיח"

07.12.2016, 10:27 | ספי קרופסקי
"אנחנו עדים בשנים האחרונות על ויתור הולך וגודל על הדיון הציבורי", כך אמר הבוקר (ד') נשיא האוניברסיטה הפתוחה פרופ' קובי מצר בכנס לחינוך שותפות ודמוקרטיה של פורום דב לאוטמן בשיתוף המכון הישראלי לדמוקרטיה, קרן לאוטמן והאוניברסיטה הפתוחה. לדבריו, אלו שמקיימים שיח מתויגים ככאלו שמגיעים ממחנה פוליטי אחד, ומכאן, לדבריו, "קצרה הדרך לביטויים דוגמת לכידות קהילתית או קונצנזוס שאין לערערו, ושלל מושגים שמקטינים את מגוון הדעות".

קראו עוד בכלכליסט

מצר עוד אמר כי "אין ספק שעל מערכת החינוך מוטל תפקיד חשוב במטרה להשריש את תרבות השיח". בהמשך דבריו הפנה פרופ' מצר מסר לעבר הדרג הפוליטי בישראל ואמר כי "יש לזכור שהיכולת להצליח בכך תלויה לא מעט במי שנמצא במערכת הפוליטית, כי ביכולתם לשנות את השיח במחוזותינו ולספק רוח גבית למתקשים. אלא שכאן אנחנו מתכוונים לחינוך במשמעות רחבה הרבה יותר מעבר לכותלי בית הספר".

פרופ פרופ' קובי מצר בכנס. "עדים בצנזורה עצמית הולכת ומתמשכת בבתי הספר ומחוצה להם" | צילום: נמרוד גליקמן פרופ

בתחילת דבריו, תיאר נשיא האוניברסיטה הפתוחה את הלך הרוח הנוכחי בישראל בכלל ובמערכת החינוך בפרט, והתמקד בצורך לפתח שותפות אמתית בין הקבוצות השונות במדינה. הוא ציין כי ככל שהזמן עובר, אנו עדים בצנזורה עצמית הולכת ומתמשכת בבתי הספר ומחוצה להם בישראל, וישנו קושי הולך וגובר להטמיע שיח דמוקרטי במערכת החינוך. "לשותפות ייתכנו פנים רבות, שותפות בעשייה ושותפות בשיח", ועליה, לדבריו, להיות מבוססת על עקרון השוויוניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות