אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזכ"ל הסתדרות המורים מואשם בלקיחת שוחד וסחיטה באיומים צילום: חיים צח

מזכ"ל הסתדרות המורים מואשם בלקיחת שוחד וסחיטה באיומים

הפרקליטות הגישה היום כתב אישום חמור נגד יוסף וסרמן; במקביל הוגשו כתבי אישום נגד יוסף אפרת, יו"ר אגף התרבות בהסתדרות המורים ויו"ר ארגון המורים וביתו, ליאת כהן, הנאשמים בסחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשט

07.12.2016, 11:29 | נעמי צורף

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה היום (ד') כתב אישום לבית המשפט המחוזי נגד יוסף וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים. וסרמן נאשם בלקיחת שוחד, סחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים, פגיעה בפרטיות, שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד. כתבי אישום נוספים הוגשו נגד יוסף אפרת, יו"ר אגף התרבות ויו"ר ארגון המורים לחינוך גופני וביתו, ליאת כהן הנאשמים בסחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה וקשירת קשר לביצוע פשע. אפרת גם נאשם בשיבוש מהלכי משפט והטרדת עד.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום, בשנת 2002, וסרמן נבחר לתפקיד מזכ"ל הסתדרות המורים בישראל. לפני בחירתו לתפקיד זה, שימש כיו"ר אגף הכספים, תפקיד בו המשיך לשמש גם לאחר בחירתו למזכ"ל, באופן שאפשר לו להחליט, לאשר ולהוציא לפועל כל החלטה על הוצאה תקציבית, ללא פיקוח מהותי. כפל תפקידים זה העצים את כוחו המנהלי והפוליטי עד כדי שליטה מלאה ויכולת להשפיע על כל החלטה שתתקבל במוסדות ההסתדרות וגופים אחרים שבשליטתה. שליטה זו אפשרה לוסרמן להשפיע על קבלת החלטות בנוגע להסתדרות המורים ולו באופן אישי, כשהוא מצוי בניגוד עניינים בין תפקידיו בהסתדרות לאינטרסים האישיים שלו, תוך דחיקת טובת ההסתדרות באופן התואם את אינטרסיו.

וסרמן. כתב אישום חמור, צילום: חיים צח וסרמן. כתב אישום חמור | צילום: חיים צח וסרמן. כתב אישום חמור, צילום: חיים צח

במקרה אחד, וסרמן החליט לנצל את כוחו ושליטתו בהסתדרות המורים ולדרוש טובות הנאה מסוכנת נסיעות, בטי דהאן, בעד פעולות הקשורות בתפקידו כמזכ"ל הסתדרות המורים. הוא קיבל ממנה שוחד ובתמורה דאג לנתב אליה עבודות של הסתדרות המורים. וכשהיא דרשה ממנו לקבל את כספה בחזרה הוא סחט אותה באיומים במטרה להשיב לה תשלום חלקי בלבד מחובותיו.

אפרת וכהן קשרו קשר לסחוט מאותה עובדת חלק מרווחיה. סוכם ביניהם כי כהן תערוך טבלאות בהן יחושבו רווחיה מהפעילות הקשורה בהסתדרות המורים וחלק מהרווחים יעברו אליהם. בשל רצונה לשמור על עבודתה במִנהל, נאלצה העובדת להסכים לתנאי אפרת וכהן. בסופו של דבר, העבירה כספים בצורת מימון חופשות פרטיות בארץ ובחו"ל שלו ושל בני משפחתו ובאמצעות צ'ק בסך 30 אלף שקל לידי כהן.

במקרה אחר, גרם וסרמן לכך שהסתדרות המורים תישא בחיובו האישי, אשר ניתן בפסק דין במסגרת תביעת דיבה. רק לאחר שנתגלו מעשיו, פעל זה לפצות את הסתדרות המורים.

כתב האישום הוגש על ידי עוה"ד יוסי קורצברג ורותם נוימן וסרמן מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי). יחד עם כתב האישום, הגישה הפרקליטות בקשה להארכת התנאים המגבילים של וסרמן ואפרת עד תום ההליכים: איסור כניסה לבניין הסתדרות המורים בת"א ואיסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
זה היה די ברור. מוזר שלקח כל כך הרבה שנים לגלות
בזהירות אני אומר את הדברים (הקשים) הבאים ... כמעט, אבל כמעט, כל אדם אשר מכהן במשרה בכירה (אשר כוללת מן הסתם מעורבות בהתנהלות כספית / כלכלית) לאורך יותר מדי שנים - סופו "למעוד" ! לעניות דעתי, צריכה להיות חקיקה בנושא, באופן שמגביל אורכי קדנציות של משרות בכירות, ראשי ארגונים גדולים (ציבוריים / ממשלתיים), ראשי עיריות, ראשי ועדי עובדים וכיוצ"ב .... אין מה לעשות, אחרי כמה שנים טובות (להערכתי בין 4-6) מתחילות להיווצר "קליקות", "מנופי השפעה", "שמור לי ואשמור לך" וכו' ..
תלמיד בעבר ואבא לתלמידים כיום  |  07.12.16