אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן ינסה להעביר את מינויו של יאיר שמיר ליו"ר תע"א בישיבת הממשלה צילום: אלכס קולומויסקי

ליברמן ינסה להעביר את מינויו של יאיר שמיר ליו"ר תע"א בישיבת הממשלה

ל"כלכליסט" נודע כי ליברמן העביר ליועמ"ש ולמשנה שלו את ההחלטה לאישור, למרות שאורי יוגב והוועדה לבדיקת מינויים מתנגדים

07.12.2016, 11:52 | גולן חזני
שר הבטחון אביגדור ליברמן מנסה להעביר כבר בישיבת הממשלה הקרובה ביום ראשון את מינויו של יאיר שמיר ליו"ר התעשיה האווירית. ל"כלכליסט" נודע כי ליברמן העביר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולמשנה ליועהמ"ש אבי ליכט, את ההחלטה לאישור.

קראו עוד בכלכליסט

ליכט העביר את החומר ליועצת המשפטית של רשות החברות עו"ד דלית זמיר-קמיניץ. למרות שיו"ר רשות החברות אורי יוגב מתנגד נמרצות למינויו של שמיר, ההחלטה צפויה לקבל את אישורם של ליכט ושל הממשלה. יוגב מעוניין שאחד הדירקטורים המכהנים יתמנה ולא שמיר, שבעבר שימש כבר כיו"ר החברה, ואינו משמש כיום כדירקטור בה.

יאיר שמיר (מימין) ואורי יוגב. הוועדה לא אישרה את המינוי, יוגב מתנגד, אך ליכט והממשלה צפויים לאשר, צילומים: גדעון מרקוביץ יאיר שמיר (מימין) ואורי יוגב. הוועדה לא אישרה את המינוי, יוגב מתנגד, אך ליכט והממשלה צפויים לאשר | צילומים: גדעון מרקוביץ', עומר מסינגר יאיר שמיר (מימין) ואורי יוגב. הוועדה לא אישרה את המינוי, יוגב מתנגד, אך ליכט והממשלה צפויים לאשר, צילומים: גדעון מרקוביץ

השופטת בדימוס בלהה גילאור העומדת בראש הוועדה לבדיקת מינויים בכירים לשר הביטחון הודיעה לאחרונה כי הוועדה אינה מאשרת את מינויו של שמיר לתפקיד יו"ר החברה, כיוון שהוא מבקש להמשיך להיות יו"ר גם בחברת נת"ע, במקביל.

באמצע ספטמבר עזב היו"ר רפי מאור את התעשיה האוירית לאחר עימות מתוקשר עם יוגב ומאז מתנהלת התעשייה האווירית ללא יו"ר וחברי הדירקטוריון שממשיכים לעבוד ממנים מתוכם מנהלי ישיבות בכל התכנסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות