אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה מדרום קוריאה משקיעה 7 מיליון דולר בקדימהסטם צילום: בלומברג

חברה מדרום קוריאה משקיעה 7 מיליון דולר בקדימהסטם

קדימהסטם חתמה על מזכר הבנות עם קורסטם, שתיכנס להשקעה בחברה על פי מחיר מינימום של 114 מיליון שקל. החברות ישתפו פעולה בניסויים קליניים, שיבוצעו בקוריאה

07.12.2016, 13:10 | דרור רייך

חדשות טובות מקדימהסטם: חברת הביומד הישראלית מדווחת היום (ד') על חתימת מזכר הבנות להשקעה עם חברת קורסטם מדרום קוריאה (Corestem), במסגרתו תשקיע החברה הקוריאנית 7 מיליון דולר בקדימהסטם.  

קראו עוד בכלכליסט

שווי המניה בהשקעה המתוכננת ייקבע על פי מחיר המניה הממוצע בתקופה שבין החתימה על מזכר ההבנות (היום) ועד לחתימת ההסכם הסופי.

קדימהסטם נסחרה לפני פתיחת המסחר היום בשווי שוק של 99 מיליון שקל, ועל פי מזכר ההבנות, ההשקעה של קורסטם תיעשה על פי שווי מינימאלי של 30 מיליון דולר (כ-114 מיליון שקל). השווי המקסימאלי יעמוד על 37 מיליון דולר (כ-140 מיליון שקל). במקביל, קדימהסטם תהפוך לבעלת מניות בקורסטם, לאחר שתשקיע מיליון דולר בחברה, במנגנון השקעה דומה.

קורסטם היא החברה היחידה בעולם של טיפול תאי למחלת ה-ALS שאושר לשיווק על ידי רשויות רגולטוריות. למעשה רק בקוריאה מותר לתת טיפול למחלה חשוכת המרפא, ככל הנראה מפני שהרשויות רגולטוריות במדינה פחות קשוחות ממדינות אחרות בעולם.

שתי החברות יחד יבצעו ניסויים קליניים

ההסכם קובע עוד כי שתי החברות יבצעו יחד ניסויים קליניים בקוריאה במוצר של פלוריסטם, ה-AstroRx - טיפול תאי למחלת ה-ALS שמבוסס על תאים של מערכת העצבים המרכזית.

קדימהסטם מתכוונת להתחיל את הניסוי הקליני פאזה I/IIA (ניסוי בטיחות ויעילות המוצר בבני אדם) באמצע שנת 2017, בפיקוח משרד הבריאות ועל-פי המתווה שתואם עם ה- FDA. הניסוי יכלול כ- 21 חולים וייערך במחלקה הנוירולוגית בבי"ח הדסה עין-כרם.

העסקה בין שתי חברות תווכה על ידי וונזה לי מנכ"ל Korea Yozma, חברת השקעות בקוריאה. את קדימהסטם ליווה גם בית ההשקעות רוסריו קפיטל.

יוסי בן יוסף מנכ"ל קדימהסטם יוסי בן יוסף מנכ"ל קדימהסטם יוסי בן יוסף מנכ"ל קדימהסטם

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות