אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יממה לאחר אישור משרד האנרגיה, אנרג'יאן היוונית החלה לחפש לקוחות בישראל צילום: בלומברג

יממה לאחר אישור משרד האנרגיה, אנרג'יאן היוונית החלה לחפש לקוחות בישראל

מנכ"ל הבעלים החדשים של מאגרי הגז "כריש" ו"תנין" אומר, כי אנרג'יאן תגיש תוכנית מקיפה לפיתוח השדות בתוך 6 חודשים מהשלמת העסקה "ונבחר את קבלני הביצוע שלנו בעתיד הקרוב"

07.12.2016, 15:48 | ליאור גוטמן

חברת אנרג'יאן היוונית, הבעלים החדשים של מאגרי הגז "כריש" ו"תנין", החלה לחפש לקוחות חדשים בשוק המקומי, זאת במטרה לעגן את עלויות המימון של פיתוח שדות הגז בשנים הקרובות. אתמול (ג) הודיע משרד האנרגיה שהוא מאשר רשמית את העברת המאגרים מחברת דלק לאנרג'יאן, זאת בעסקה בהיקף של כ-150 מיליון דולר. מאגרי הגז מכילים על פי ההערכות כ-55 עד 60 מיליארד מ"ק, כמות השווה ל-6 שנות צריכה לאומית (נתוני 2016).

קראו עוד בכלכליסט

מועצת הנפט של ישראל הודיעה היום על אישור רכישה של 100% משדות הגז כריש ותנין ע"י אנרג'יאן (Energean) מדלק קידוחים ואבנר. אנרג'יאן מסרה שהיא מתכננת להפוך את השדות למסחריים מתחילת שנת 2020. עלות הפיתוח של המאגר נאמדת בכמיליארד דולר.

אילוסטרציה, צילום: בלומברג אילוסטרציה | צילום: בלומברג אילוסטרציה, צילום: בלומברג

"אנו שמחים לקבל את אישור ממשלת ישראל על העסקה ומודים על תהליך קבלת ההחלטות המהיר בעניין. רכישתם של כריש ותנין ופיתוחם מהווים צעד משמעותי עבור Energean, אך גם אבן דרך חשובה עבור ישראל בפיתוח אסטרטגיית הגז שלה, ביצירת תחרות בשוק המקומי. החברה מחויבת לביצוע פיתוח מועיל ומוצלח לשני

הצדדים, ולשיווק ומכירת גז. זאת בשיתוף עם ממשלת ישראל", אומר מנכ"ל אנרג'יאן מאתיוס ריגס.

לדבריו, מאגרי כריש ותנין יספקו גז לשוק המקומי בישראל במשך שנים רבות, כך שהמטרה היא להתקדם עם הפיתוח בהקדם האפשרי. "נגיש תוכנית מקיפה לפיתוח השדות בתוך 6 חודשים מהשלמת העסקה ונבחר את קבלני הביצוע שלנו בעתיד הקרוב. במקביל ננהל משא ומתן עם קונים פוטנציאליים וברור לנו שנוכל לקבוע מחירים תחרותיים לגז ולשירותים עבור שוק הצרכנים בישראל".

תוכנית הפיתוח המלאה של כריש ותנין היא התוכנית השלישית שאותה התחייבה אנרג'יאן להגיש במשך השנים הבאות, אחרי שתי תוכניות פיתוח שנמצאות בהכנה בימים אלה עבור מאגרי נפט בצפון הים האגאי ובמערב יוון. מדובר במאגרים שמכילים כ-25 מיליון חביות. החברה מחזיקה בשטחי חיפוש נוספים נוספים במערב יוון, מונטנגרו ומצרים. על פי אנרג'יאן, סך ההשקעה בפיתוח מאגרים אלו (כולל כריש ותנין) יגיע לכ-1.3 מיליארד דולר במהלך 5 השנים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות